Kisielice walczą o lepszy los dla bezdomnych zwierząt
2025-02-05 17:52:11(ost. akt: 2025-02-05 17:54:16)
W Kisielicach odbyło się wyjątkowe spotkanie, podczas którego omawiano kwestie opieki nad bezdomnymi i niedożywionymi zwierzętami w gminie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Gminnej Społecznej Komisji ds. Opieki nad Zwierzętami, dzielnicowy Przemysław Makowski oraz prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, Rafał Masny oraz Beata Lejmanowicz, burmistrz Kisielic.
Celem dyskusji było znalezienie skutecznych rozwiązań dla problemu bezdomności zwierząt, w tym powołanie stowarzyszenia, które mogłoby ubiegać się o fundusze na działania prozwierzęce. Rozważano także zacieśnienie współpracy ze szkołami, by organizować zbiórki na rzecz zwierząt, oraz zaangażowanie PUK w opiekę nad zwierzętami do czasu ich przekazania do schronisk. Wśród omawianych propozycji znalazły się także działania profilaktyczne, takie jak czipowanie.
Burmistrz Kisielic, Beata Lejmanowicz, podkreśliła znaczenie edukacji i zwiększenia świadomości mieszkańców. — To od nas zależy, jak zwierzęta są traktowane. Nie bądźmy obojętni na ich los – zaapelowała.
Kisielice stawiają na współpracę i odpowiedzialność społeczną, aby poprawić los czworonożnych mieszkańców gminy.
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez