Kierował oplem mając 3,2 promila i sądowy zakaz
2024-09-12 07:17:28(ost. akt: 2024-09-12 07:17:54)
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zauważył, że samochodem na teren zakładu pracy wjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący i o wszystkim poinformował policjantów. To jeden z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymanych podczas minionej doby.
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa — to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego. Dzięki informacji od świadka, którym był pracownik ochrony, policjanci we wtorek (10.09.2024 r.) kilka minut po godzinie 11:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że na teren zakładu pracy przyjechał oplem mężczyzna. Dodał, że kiedy wyczuł od niego woń alkoholu, postanowił o wszystkim poinformować policjantów. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało 3,2 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze także sprawdzili 37-latka w policyjnych systemach. Wtedy to okazało się, że mężczyzna miał już aktywny dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci według nowych przepisów zabezpieczyli opla.
PAMIĘTAJMY!!!
Za samo kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka według kodeksu karnego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto taka osoba będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych
Nieodpowiedzialni kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy samochodów jak i rowerów mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu bądź zażywanie narkotyków przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ:
· zmniejsza szybkość reakcji
· ogranicza pole widzenia
· powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
· powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
· powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
· ogranicza pole widzenia
· powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
· powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
· powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez