Iława na II miejscu w kraju

2024-06-11 08:40:23(ost. akt: 2024-06-12 14:20:30)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: UM

Dziennik Gazeta Prawna wraz z firmą PwC Polska przyznało naszemu miastu II miejsce w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców.
To ogromne wyróżnienie i obiektywna ocena stylu zarządzania oraz obranej strategii. Kapituła Rankingu w skład której weszli w tym roku: Krzysztof Jedlak (redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej), dr Paulina Legutko-Kobus (ekonomistka, Katedra Polityki Publicznej Szkoły Głównej Handlowej), dr Dionizy Smoleń (lider doradztwa dla sektora publicznego PwC Polska), Joanna Pieńczykowska (redaktor prowadząca tygodnik Samorząd i Administracja Dziennika Gazety Prawnej)
oceniała cztery główne obszary:
gospodarkę,
edukację,
zdrowie i opiekę
środowisko i adaptację do zmian klimatu.

Iława rok temu zadebiutowała w pierwszej dziesiątce rankingu plasując się na 6 miejscu, wówczas burmistrz Dawid Kopaczewski zajął 4 miejsce w kategorii włodarzy miast do 100 tys. mieszkańców. W tym roku miasto wskoczyło na II lokatę i uznało jedynie wyższość Ciechanowa. Ze względu na rok wyborczy nie dokonano oceny wśród włodarzy poszczególnych gmin.

Miejsce w dziesiątce najlepszych samorządów w danej kategorii jest ogromnym osiągnięciem. Metodologia rankingu sprawia, że bierzemy pod uwagę zarówno „ogólny stan gminy”, jak i „postęp” z ostatniego roku – mówi dr Dionizy Smoleń, partner PwC Polska i lider zespołu doradztwa dla sektora publicznego.
Iława jak wspomnieli podczas oficjalnej gali członkowie kapituły realizuje przemyślaną strategię i w podejmowanych działaniach w zakresie: gospodarki, ochrony środowiska, rozwoju sfery kulturalnej i społecznej widać spójność.
- Otrzymaliśmy informację od organizatorów rankingu, że znaleźliśmy się w gronie 10 najlepszych miast w kraju w danej kategorii. Przedstawiciele Dziennika Gazety Prawnej nie podają miejsca, jakie zajęła dana gmina. To buduje emocje na oficjalnej gali. Nie byłem niestety obecny na gali, na której w moim zastępstwie Iławę reprezentowała moja zastępczyni Dorota Kamińska. Gdy otrzymałem informację od moich współpracowników, że zajęliśmy drugie miejsce, była to zatem ogromna niespodzianka. Cieszę się, że nasza praca została doceniona w bezpłatnym rankingu o tak dużej renomie. Realizujemy mnóstwo działań ukierunkowanych na rozwój Iławy. Niektóre nie są widoczne natychmiast, ale przynoszą wymierne skutki w przyszłości. Przyznam, że II miejsce to duże wyróżnienie, ale jednocześnie motywacja do walki o pozycję lidera lub utrzymanie tak wysokiej lokaty. Poprzeczkę zawieśliśmy wysoko, ale wiem, że przed nami jeszcze kolejne wyzwania i postaramy się im stawić czoło. Dziękuję wszystkim pracownikom urzędu, jednostek organizacyjnych i spółek. To ich zasługa, że Iława została wiceliderem
– komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski.

UM Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5