Nowe, stare przyjaźnie, nowe horyzonty: młodzież z Iławy wyrusza do Tholen

2024-05-27 15:48:57(ost. akt: 2024-06-05 15:05:59)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: UM

W poniedziałkowy wczesny poranek, 27 maja, pełni energii i entuzjazmu, młodzi mieszkańcy Iławy wyruszyli w drogę do miasta partnerskiego – Tholen w Holandii. Pod opieką nauczycieli, nasi uczniowie w ramach rewizyty odwiedzą swoich rówieśników z Calvijn College. Wymiana Młodzieży Iława-Tholen jest kontynuacją ubiegłorocznego projektu, podczas którego nasi uczniowie gościli w swoich domach przedstawicieli z miasta partnerskiego.
Zanim młodzież wyruszyła w podróż, spotkała się z wiceburmistrz Dorotą Kamińską oraz Kierownikiem Wydziału Komunikacji Społecznej, Beatą Furmanek. Obie panie przekazały drobne upominki dla osób zaangażowanych w wymianę oraz list z pozdrowieniami i specjalnym upominkiem od Burmistrza Miasta Iławy, Dawida Kopaczewskiego, dla pani Burmistrz Tholen, Marleen Sijbers. Te gesty serdeczności i wzajemnego szacunku symbolizują głębokie więzi, które łączą nasze społeczności już od 30 lat.

Obrazek w tresci

Życzymy naszej młodzieży inspirującego pobytu w Tholen. Niech nowe doświadczenia i wspólnie spędzony czas przyczynią się do zacieśnienia przyjaźni, które mogą trwać przez całe życie. Wymiana międzynarodowa odgrywa niezwykle istotną rolę w rozwoju młodych ludzi. Otwiera przed nimi nowe horyzonty, pozwala na poznanie innych kultur, a także rozwija umiejętności interpersonalne i językowe. Czekamy z niecierpliwością na Wasze relacje z pobytu i wierzymy, że wrócicie do Iławy z mnóstwem niezapomnianych wspomnień oraz nowymi pomysłami, które zainspirują nas wszystkich do dalszego działania.

Projekt ten jest dofinansowany z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu WM dla WM oraz z Urzędu Miasta Iławy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia i liczymy na dalsze sukcesy w budowaniu międzynarodowych relacji.

Na zakończenie, życzymy naszym młodym ambasadorom wspaniałych chwil w Tholen i już teraz cieszymy się na ich powrót oraz opowieści, które z pewnością będą źródłem inspiracji dla całej naszej społeczności, jak i dla pozostałych szkół do nawiązywania kontaktów i podobnych aktywności ze szkołami znajdującymi się w naszych miastach partnerskich!

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5