Intuicja policjanta z Susza nie zawiodła

2024-05-22 12:16:11(ost. akt: 2024-05-22 12:16:44)

Autor zdjęcia: KPP

Policjant stoi na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego. W trakcie służby reaguje na popełniane przez ludzi przestępstwa i wykroczenia, ale jest też czujny poza służbą, jeżeli ktoś dopuszcza się łamania prawa. W taki właśnie sposób zachował się policjant z Komisariatu Policji w Suszu, który w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który okradał markety i był poszukiwany.
We wtorek (21.05.2024 r.) do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił suski funkcjonariusz. Oświadczył, że zauważył mężczyznę, który najprawdopodobniej jest sprawcą kradzieży w jednym z lokalnych marketów. Na miejsce natychmiast przyjechał patrol policji, który zatrzymał 41-latka. W trakcie czynności okazało się, że kradzież to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Grudziądza posiadał przy sobie telefon pochodzący z kradzieży rozbójniczej oraz był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Grudziądzu celem wykonania z nim czynności. Funkcjonariusze przedstawili zarzuty 41- latkowi, po czym przetransportowali go do Grudziądza.

Cechy charakteru i umiejętności, które nabywa się w służbie w policji, sprawiają, że bardzo szybko analizuje się sytuacje i równie szybko podejmuje decyzje. I to właśnie dzięki czujności i szybkiej reakcji funkcjonariusza mężczyzna został zatrzymany. Każdy policjant pomimo tego, iż po skończonej służbie odwiesza mundur do szafy, nadal nie traci czujności i chęci pomagania, bo przecież policjantem jest się 24 godziny na dobę.

źródło: KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5