Tragedia na jeziorze Jeziorak. 67-letniego mężczyzny nie udało się uratować

2024-05-15 12:32:13(ost. akt: 2024-05-15 13:25:09)

Autor zdjęcia: KPP

Iławscy policjanci apelują o ostrożność i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Podczas minionej doby doszło do utonięcia na Jeziorze Jeziorak. 67-letniego mężczyzny, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować.
Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek (14.05.2024 r.) kilka minut po godz. 16:00. 67-latek wspólnie z kolegą był na rybach na jeziorze Jeziorak. Jak wstępnie ustalili policjanci mężczyźni w pewnym momencie dopłynęli do pomostu. Kiedy 67 – latek zmieniał miejsce cumowania uderzył łódką w pomost. W następstwie czego wypadł przez rufę do wody.

Przybyli na miejsce strażacy odnaleźli w wodzie mężczyznę i podjęli akcję reanimacyjną. Do działań dołączyły jeszcze wezwane na pomoc służby medyczne. Niestety, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej mieszkańca powiatu iławskiego nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. W trakcie czynności okazało się, że 62 – letni kolega pokrzywdzonego, który pływał drugą łodzią miał 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie w najbliższym czasie odpowie przed sądem.

Apelujemy o rozsądek, ostrożność i trzeźwe myślenie podczas wypoczynku - chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie!
Wielu tragedii nad wodą można by uniknąć. Pamiętajmy przede wszystkim o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku.

źródło: KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5