Warmińsko-Mazurski Finał Wojewódzki Puchar Tymbarku w Iławie

2024-05-06 08:44:43(ost. akt: 2024-05-06 08:48:14)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga, archiwum Gazety Iławskiej

Już w dniach 9-10 maja poznamy najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku w województwie warmińsko-mazurskim! Do Iławy może przyjechać aż 106 zespołów, reprezentujących poszczególne powiaty w trzech kategoriach wiekowych. Na zwycięzców w kategorii U-10 i U-12 czeka wyjazd na Finał Ogólnopolski do Warszawy i walka o Wielki Finał na PGE Narodowym przed meczem Polska-Turcja.
Ze szkolnego orlika na PGE Narodowy!
 Finał Ogólnopolski w Warszawie i kibicowanie podczas meczu Polska-Turcja, a także możliwość walki o Wielki Finał na PGE Narodowym – oto, czego mogą się spodziewać finaliści XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Zanim jednak poznamy zwycięzców Finału Ogólnopolskiego, czekają nas zmagania na poziomie wojewódzkim. Od 6 do 25 maja rozegranych zostanie 16 finałów wojewódzkich, podczas których poznamy najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Wzorem lat ubiegłych kategoria U-8 kończy zmagania na poziomie wojewódzkim.  

Jako pierwsi na boiska wybiegną zwycięzcy etapu powiatowego w województwach podkarpackim, podlaskim i opolskim. Później do zmagań przystąpią uczennice i uczniowie na Śląsku, Dolnym Śląsku oraz Warmii i Mazurach. Zmagania na poziomie wojewódzkim zakończą się 25 maja Finałem Wojewódzkim w Łodzi.


Warmińsko-mazurskie walczy o Finał Ogólnopolski Pucharu Tymbarku!

Tegoroczny finał Pucharu Tymbarku w województwie warmińsko-mazurskim podzielony został na dwa dni. 9 maja na boiskach stadionu przy ul. Sienkiewicza 1 w Iławie zaprezentują się zawodniczki i zawodnicy w kategoriach U-8 i U-10. Następnego dnia do gry przystąpią piłkarki i piłkarze z drużyn 
U-12. Łącznie na boiska może wybiec aż 106 drużyn w trzech kategoriach wiekowych.

W XXIII edycji Pucharu Tymbarku największym zwycięzcą Warmińsko-Mazurskiego Finału Wojewódzkiego okazała się być Szkoła Podstawowa nr 18 w Olsztynie, której reprezentanci zwyciężyli w dwóch kategoriach wiekowych chłopców (U-10 i U-12).

– Jesteśmy weteranami turnieju. Nasza szkoła wprowadziła już dziesięć zespołów do finałów ogólnopolskich. W poprzedniej edycji byliśmy jedyną placówką w kraju, która pojechała na nie z dwoma zespołami. W tym roku powtarzamy ten sukces. Graliśmy z wartościowymi rywalami, więc tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa i szansy rywalizacji z najlepszymi w Polsce. Chłopcy zagrali bardzo dobry turniej. Jesteśmy z nich dumni i zadowoleni, że tak świetnie sobie radzili. W Warszawie spodziewamy się dobrych meczów. To ostatni etap turnieju i drużyny, z którymi przyjdzie nam zagrać, nie znalazły się w nim przez przypadek. Dla chłopców to będzie duże przeżycie. Są szczęśliwi i zmotywowani do dalszej pracy – mówił Piotr Żurawel, trener zespołów z Olsztyna.

W rozgrywkach dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lidzbarku (U-12) oraz „Diabełki” ze Szkoły Podstawowej w Braszowicach (U-10). Na etapie wojewódzkim zakończono rozgrywki kategorii U-8, w której najlepsza wśród dziewczynek okazała się drużyna „Pereł Olsztynka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynku, natomiast wśród chłopców był to zespół ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu.

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie warmińsko-mazurskim jest firma Mag.

Materiał prasowy
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5