Auto w lesie, a w nim dwóch śpiących 18-latków

2024-04-18 06:34:55(ost. akt: 2024-04-18 06:36:38)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Takiego kierowcę zatrzymali policjanci Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 18-latkowi. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po tym, jak zasnął za kierownicą samochodu na jednej z leśnych dróg w gminie Iława. Jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania autem, za to posiadał narkotyki. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o stojącym na środku leśnej drogi aucie, który utrudnia przejazd. Zaniepokojony zgłaszający dodał, że w aucie śpi dwóch młodych mężczyzn i nie może ich dobudzić. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

Okazało się, że w aucie siedzi dwóch 18-latków. Policjanci ustalili, że mieszkańcy Iławy w nocy wracali do miasta i kiedy jechali przez las, popsuło im się auto, więc postanowili przespać się w samochodzie, a rano zorganizować pomoc. Jednak szybciej obudzili ich policjanci. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 18-latek, który kierował renaultem, nie posiadał do tego uprawnień, ale posiadał narkotyki. Dodał, że zażywał je w nocy. W związku z powyższym od mężczyzny została również pobrana krew do badania. Mieszkaniec Iławy został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Kodeks karny za samo kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5