25-latek siekierą groził swoim znajomym

2024-04-14 08:29:30(ost. akt: 2024-04-14 08:30:44)

Autor zdjęcia: kpp

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował Sąd Rejonowy w Iławie wobec 25-latka. Mężczyzna z siekierą groził swoim znajomym, a także rzucał w nich różnymi przedmiotami. Mieszkaniec gminy Iława został już przetransportowany do więzienia, gdzie spędzi co najmniej 3 miesiące.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o groźbach. Zgłaszająca dodała, że o znajomy znajdując się pod działaniem alkoholu, wymachując siekierą, grozi im pozbawieniem życia.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

Okazało się, że mężczyzna w kierunku pokrzywdzonych rzucał również różnymi przedmiotami, a były to kawałki drewna, szklane butelki, rower, a także krzesła. Jak ustalili policjanci, jedna z kobiet miała ranne nogi. W trakcie czynności okazało się, że 25-latek wybiegł z domu z siekierą, po czym wrócił, a w mieszkaniu jest kobieta i małe dziecko.

Zgłaszający oświadczyli, że obawiają się o swoje życie i zdrowie, dlatego na miejsce wezwali funkcjonariuszy. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Okazało się, że mieszkaniec gminy Iława podczas osadzania miał prawie promil alkoholu w organizmie. Na podstawie zgromadzonych materiałów funkcjonariusze przedstawili 25-latkowi zarzut. Natomiast sąd zastosował, wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mieszkaniec gminy Iława najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za groźby karalne przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5