Kolejni pijani rodzice „opiekowali się” swoimi dziećmi

2024-04-02 09:28:27(ost. akt: 2024-04-02 09:30:56)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się rodzice, którzy będąc pod wpływem alkoholu „opiekowali się” swoimi dziećmi. A wszystko wyszło na jaw po tym jak odwiedzili ich pracownik socjalny oraz kurator. Teraz oboje ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem, gdyż ze zdarzeń sporządzona została dokumentacja, którą przesłano do sądu rodzinnego.
W czwartek (28.03.2024 r.) kilka minut po godzinie 14:00 oficer dyżurny iławskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwej mamie. Zgłaszająca a był to pracownik socjalny, oświadczyła, że przyszła odwiedzić swoją podopieczną i jej niepełnosprawnego syna. Dodała, że wyczuła od kobiety alkohol, dlatego postanowiła o wszystkim poinformować policjantów. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 48-latka „opiekowała się” swoim niepełnosprawnym synem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Chłopiec został przekazany pod opiekę trzeźwej cioci, a mieszkanka Iławy w najbliższym czasie ze swojego zachowania odpowie przed sądem.

Kolejny nietrzeźwy rodzic został ujawniony kiedy to opiekował się półtorarocznym synkiem. Tym razem do komendy policji zadzwonił kurator sądowy. Kobieta oświadczyła, że przyszła do swoich podopiecznych i od mężczyzny który miał „opiekować się” malutkim chłopcem, wyczuła alkohol. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Chłopczyk został przekazany pod opiekę trzeźwemu dziadkowie, a nieodpowiedzialny tata wkrótce odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

źródło: KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5