Wzrost budżetu dla iławskiego sportu

2024-02-22 08:47:05(ost. akt: 2024-02-22 08:48:40)

Autor zdjęcia: UM Iława

Rok 2024 przynosi dobre wieści dla lokalnego sportu w Iławie, gdzie ponad 120 tysięcy złotych więcej niż w roku poprzednim. Z inicjatywy burmistrza aż 738 500 zł zostało przeznaczone na wsparcie tegorocznych działań sportowych.
Lokalne kluby sportowe, reprezentujące dyscypliny od piłki nożnej, siatkówki, lekkoatletyki po żeglarstwo i sporty walki MMA, otrzymają wsparcie finansowe, co umożliwi im rozwój, zakup niezbędnego do treningu sprzętu, organizację zawodów oraz szkolenie młodych talentów.

Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski o wsparciu dla sportu: " Pomimo trudnego budżetu działania sportowe to priorytet”

W obliczu trudności budżetowych Burmistrz Iławy wyraża zadowolenie ze zwiększenia kwoty przeznaczonej na zadania sportowe. "Sport odgrywa kluczową rolę w zdrowym stylu życia, integracji społecznej i kształtowaniu charakteru młodego pokolenia. Dlatego mimo ograniczeń finansowych zdecydowaliśmy się na wyższe środki w budżecie miasta na ten cel. Gratulujemy klubom, które już podpisały umowy, życząc im sukcesów w realizacji pasji oraz udanych treningów i startów" - podkreśla Burmistrz.

Podpisane umowy to kolejny krok w budowie silnego i różnorodnego środowiska sportowego w Iławie. Miasto dąży do stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi talentów oraz promocji aktywnego trybu życia wśród mieszkańców. Wspólne działania klubów sportowych i samorządu mają na celu kreowanie atrakcyjnej oferty dla wszystkich miłośników sportu, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania.

Wszystkim klubom, które zdecydowały się podjąć wyzwanie współpracy, życzymy owocnej realizacji zadań, sukcesów sportowych i długotrwałego rozwoju na lokalnej oraz krajowej scenie sportowej. Iława trzyma kciuki za Wasze osiągnięcia!


red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5