35-latek znęcał się nad tatą

2024-02-12 06:51:09(ost. akt: 2024-02-12 06:52:08)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Suszu wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 35-latkowi. Mężczyzna znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad swoim tatą. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Suszu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 35-latkowi.

Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoim tatą. Mężczyzna wyzywał go, był agresywny i uderzał rękoma w drzwi wejściowe. W obawie o swoje życie i zdrowie pokrzywdzony o wszystkim poinformował policjantów.

Funkcjonariusze przyjechali na miejsce i w związku z agresywnym zachowaniem 35 – latka przetransportowali go do policyjnej celi. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, jak również przesłuchali świadków a także wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty.

Ustalili, że takie zachowanie 35-latka trwa od dłuższego czasu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzut mieszkańcowi Susza. Już wkrótce mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Kodeks karny za znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5