Starsza pani 25 razy nie zapłaciła za zakupy w jednym z iławskich marketów

2024-02-11 08:46:21(ost. akt: 2024-02-11 08:48:22)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixaby

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 73 – latce. Kobieta chodząc na zakupy do jednego z lokalnych marketów kradła produkty spożywcze jak i przemysłowe. Straty sklepu to prawie 1300 zł. Teraz mieszkanka Iławy ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.
Iławscy policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że w jednym z marketów w mieście dochodzi do kradzieży. W wyniku podjętych czynności ustalono, że sprawca wykorzystując chwilową nieuwagę personelu zbierał z półek interesujące go artykuły po czym opuszczał sklep nie płacąc za nie. Funkcjonariusze dokonali szczegółowej analizy zgromadzonego materiału, przesłuchali świadków oraz przeanalizowali obrazu z kamer monitoringu. Skrupulatna i intensywna praca policjantów zajmujących się tą sprawą sprawiła, że jako osobę podejrzaną o dokonanie kradzieży wytypowano 73 – latkę.

Bazując na tych ustaleniach, śledczy postanowili przedstawić zarzut kradzieży kobiecie, do którego się przyznała. Okazało się, że kobieta w krótkich odstępach czasu dokonała aż 25 kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych m.in.: pieczarek, pomidorów chleba, herbaty, śmietany czy selera.

Cały zgromadzony materiał dowodowy został przekazany do sądu. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5