Mieszkaniec gminy Grunwald na trzy miesiące trafił do aresztu za znęcanie

2020-11-20 10:52:55(ost. akt: 2020-11-20 10:59:04)
Mieszkaniec gminy Grunwald za znęcanie się nad rodziną trafił do aresztu

Mieszkaniec gminy Grunwald za znęcanie się nad rodziną trafił do aresztu

Autor zdjęcia: Archiwum

Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 51-letni mieszkaniec gminy Grunwald, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką oraz bratem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Grunwald policjanci otrzymali w miniony weekend. Jak okazało się, rodzina postanowiła w końcu przerwać milczenie i opowiedziała funkcjonariuszom o sytuacji w domu. Jak okazało się, 51-letni mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał swoją matkę oraz brata.

Awanturnik popychał i szarpał członków rodziny. Ponadto, zakłócał im spoczynek nocny i niepokoił ich. Policjanci odizolowali mężczyznę od pokrzywdzonych i osadzili go w policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 51- latkowi zarzutów znęcania się fizycznego i psychicznego na rodziną. Policjanci wraz z prokuratorem wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do ich wniosku i mężczyzna trafił do aresztu. Spędzi tam najbliższe trzy miesiące.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5