Jeden ukradł, inni sprzedawali skradzione mienie. Teraz staną przed sądem

2020-10-06 08:18:25(ost. akt: 2020-10-06 08:30:59)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Trzech mężczyzn w wieku 22-30 lat stanie przed sądem, ponieważ są podejrzani o dokonanie kradzieży i paserstwo. Włamali się do hali produkcyjnej w gminie Grunwald i ukradli elektronarzędzia. Policjanci ze Stębarka odzyskali skradziony sprzęt i zatrzymali sprawców.
Kradzież z włamaniem do jednej z hal na terenie gminy Grunwald wydarzyła się w maju. Podejrzani mieli ukraść elektronarzędzia o wartości 10 tysięcy złotych. Sprawę prowadzili policjanci z posterunku w Stębarku, którzy cierpliwie krok po kroku łączyli pewne fakty i doszli do sprawców kradzieży oraz pasera, który handlował narzędziami.

Zatem po kolei. Najpierw policjanci ustali, że odpowiedzialnym za kradzież z włamaniem odpowiedzialny jest 22-latek, mieszkający na terenie powiatu ostródzkiego. Następnie młody mężczyzna sprzedał skradzione mienie znajomemu, a ten sprzedał elektronarzędzia kolejnej osobie. Policjanci dotarli też do 29 i 30- latka podejrzanych o paserstwo w tej sprawie. Funkcjonariusze policji odzyskali też wszystkie skradzione elektronarzędzia i przekazali je pokrzywdzonemu.

22- letni sprawca kradzieży z włamaniem oraz paserzy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Teraz akt oskarżenia przeciwko nim trafi do sądu. Za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem 22- latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Paserstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5