We Frygnowie piłkarze Grunwaldu osłabli po przerwie i przegrali [ZDJĘCIA]

2020-10-04 18:42:52(ost. akt: 2020-10-04 19:17:19)
Po pierwszej połowie Grunwald prowadził 1:0, ale po przerwie stracił trzy gole i przegrał

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Niezłe pierwsze 45 minut i dużo słabsza druga połowa. To przyczyny szóstej porażki piłkarzy Grunwaldu Gierzwałd. Na zakończenie 10. kolejki spotkań grupy 2 klasy okręgowej na boisku we Frygnowie lepszy okazał się zespół Startu Nidzica.
Początek w padającym deszczu lepszy był w wykonaniu nidziczan. Rozpoczęli z impetem i w pierwszym kwadransie po rzucie wolnym z rzutu wolnego trafili w boczną siatkę, po kolejnej akcji piłka trafiła w słupek, podczas trzeciej szansy żaden z piłkarzy Startu nie sięgnął futbolówki zagranej wzdłuż piątego metra.

Chwilę minęło zanim gospodarze poukładali swoją grę i wyszli z głębokiej obrony. Z czasem zaczęli rozgrywać piłkę zamiast wybijać na oślep. I w kilku ich akcjach można było zauważyć pewne wytrenowane schematy szczególnie z wykorzystaniem prawego skrzydła. Z przodu z gośćmi nieźle radził sobie Patryk Komorowski. Zespół Grunwaldu przesunął grę na połowę rywali i w 33. min rozegrali akcję bramkową. Po wymianie kilku podań piłkę na prawej stronie za linię obrońców dostał Komorowski, wbiegł w pole karne, miał przed sobą tylko bramkarza i strzałem w kierunku dalszego słupka dał prowadzenie swojej ekipie.

W strugach deszczu rozpoczęła się druga połowa we Frygnowie. I to orzeźwiająco podziałało na Start, którzy agresywnie weszli w tę część gry. Goście szybko wyrównali strzałem z blisko 30 metrów. Później w krótkich odstępach czasu strzelili jeszcze dwa gole. Grunwald miał sporo czasu na odrobienie strat, ale stracił koncept na zaskoczenie rywali i przegrał.

Grunwald Gierzwałd - Start Nidzica 1:3 (1:0)

Gol dla Grunwaldu: Komorowski