Miał sprowadzić auto, ale zabrał zaliczkę i oszukał klientkę

2017-05-15 10:41:14(ost. akt: 2017-05-15 10:47:42)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Zarzut oszustwa usłyszał 39-latek, który zaoferował pomoc w zakupie samochodu pobierając na poczet tego zaliczkę, po czym nie sprowadził auta, ani nie zwrócił wpłaconej kwoty pieniędzy.
1300 złotych zaliczki mieszkanka gminy Grunwald przekazała mężczyźnie, który miał jej pomóc w zakupie peugeota. Od terminu, na jaki się umówili, mijały dni. Kobieta nie otrzymując auta i zwrotu pieniędzy zaalarmowała policjantów o tym, że został oszukana. Z zawiadomienia wynikało, że do transakcji miało dojść w lutym tego roku.

Policjanci wyjaśniając okoliczności sprawy ustalili, że oprócz wyłudzenia pieniędzy doszło również do podrobienia umowy kupna-sprzedaży samochodu, na której 39-latek podał fikcyjne dane właściciela „rzekomego” pojazdu. Podczas czynności okazało się również, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwo.

W piątek (12 maja) mieszkaniec gminy Grunwald usłyszał 2 zarzuty dotyczące oszustwa i podrobienia dokumentu. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pan Piotr #2246782 | 83.28.*.* 17 maj 2017 06:39

    Ostródzcy policjanci odwiedzili dzieci z przedszkola „Orewiaczek”. Z przedszkolakami funkcjonariusze rozmawiali o swojej pracy, bezpieczeństwie oraz o tym, jak się zachować by uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Na koniec najmłodsi otrzymali elementy odblaskowe

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5