Dzień Pracownika Socjalnego. To Oni są tam, gdzie pomoc jest niezbędna

2022-11-21 10:15:53(ost. akt: 2022-11-22 11:03:14)

Autor zdjęcia: pixabay

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzimy raz w roku, ale ich praca trwa cały rok, często również w dni wolne. Dlatego dziękujemy Wam za codzienne realizowanie misji i niesienie dobra tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.
Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem tych, którzy na co dzień pomagają najbardziej potrzebującym. To oni są najczęściej jednymi z pierwszych osób tam, gdzie rozgrywa się ludzka tragedia. To oni dbają o najuboższych i samotnych. Często w swojej pracy przekraczają swoje obowiązki, ofiarując nie tylko pomoc socjalną, ale i swoje serce oraz zaangażowanie.
Fot. Bartoszycki Dom Kultury

Z okazji Święta redakcja „Gońca Bartoszyckiego” składa wszystkim pracownikom pomocy społecznej życzenia przede wszystkim zdrowia i uśmiechu. Szczęścia życzyć nie trzeba bo oczywiste jest, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitze), a nikt nie dzieli go tak, jak właśnie pracownicy pomocy społecznej.
redakcja „Gońca Bartoszyckiego”

Powiatowe Obchody Dnia Pracownika Socjalnego odbyły się 18 listopada w Bartoszyckim Domu Kultury. Wśród uczestników, ale i nagrodzonych znaleźli się pracownicy z terenu gminy Górowo Iławeckie.

Fot. Bociania Gmina Górowo Iławeckie

Na scenie stanęli pracownicy Centrum Usług Społecznych w Górowie Iławeckie na czele z dyrektor Elżbietą Cybulską oaz Domu Pomocy Społecznej "Senior" w Kamińsku z dyrektor Martyną Dobrzyńską.
Fot. Bartoszycki Dom Kultury

Uroczystość była też okazją do uhonorowania pracowników pomocy społecznej. Otrzymali je Piotr Bandura, Monika Jazmin, Joanna Motylewska oraz Aneta Przybyłek (Środowiskowy Dom Samopomocy w Bartoszycach) oraz Ewa Bednarska, Agata Dądzik, Maria Harhaj, Halina Jakubowicz, Grażyna Jaszczak, Diana Kurowicka, Ewelina Kwiecińska, Marta Schubert, Wioletta Skoczylas, Ewelina Skupińskiej i Anna Wasilewska (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bartoszycach).
Fot. Bartoszycki Dom Kultury

Wśród wyróżnionych przez Marszałka Województwa znalazła się m.in. Anna Kuzyk z CUS oraz Bożena Mularczyk z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bartoszycach. Gratulujemy!
dar

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5