Strażacy z Bocianiej gminy Górowo Iławeckie pomagają w szczepieniach

2021-09-09 13:52:06(ost. akt: 2021-09-11 05:13:35)
Druhowie OSP pomagają w szczepieniach

Druhowie OSP pomagają w szczepieniach

Autor zdjęcia: Gmina Górowo Iławeckie

Gmina wiejska Górowo Iławeckie aktywnie promuje szczepienia. Do 30 października trwa akcja szczepień, w których OSP z terenu gminy pomagają mieszkańcom w dotarciu na szczepienie. Korzystają na tym obie strony.
Ministerstwo zdrowia informuje, że zwiększa się ilość zakażeń na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Niestety, również powiat bartoszycki wciąż wykonuje zbyt niską ilość szczepień. W sytuacji wzrostu zakażeń może to zakończyć się wprowadzeniem obostrzeń, które obecnie mają być powiązane z poziomem zaszczepienia populacji.

Jak wygląda odsetek zaszczepionych w powiecie bartoszyckim?
— Bartoszyce (gmina miejska) 53,9%;
— Górowo Iławeckie (gmina miejska) 51,9%;
— Bartoszyce (gmina wiejska) 45,5%;
— Górowo Iławeckie (gmina wiejska) 44,6%;
— Sępopol (gmina miejsko-wiejska) 44,5%;
— Bisztynek (gmina miejsko-wiejska) 43,6%.

Druhowie OSP pomagają w szczepieniach
Fot. Gmina Górowo Iławeckie
Druhowie OSP pomagają w szczepieniach

W związku z tym gmina Górowo Iławieckie aktywnie promuje szczepienia przypominając, że szczepiąc się nie tylko pomagasz sobie, ale również Ochotniczej Straży Pożarnej.

Druhowie z OSP pomagają zarówno w wykonywaniu szczepień, jak i dotarciu na szczepienie. Organizują i realizują transport personelu medycznego do miejsca zamieszkania pacjenta oraz samych pacjentów do punktu szczepień, lub innego miejsca, w którym szczepienie można wykonać. Każde 50 zaszczepień pierwszą dawką to kwota 3 tys. złotych wsparcia dla danej OSP. Możemy być pewni, że druhowie doskonale wykorzystają dofinansowanie.

W programie biorą wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Wiejskiej Górowo Iławeckie: Grotowo, Janikowo, Kamińsk, Kandyty, Pieszkowo i Toprzyny. Szczepienia są organizowane na bazie istniejących w gminie punktów szczepień.

Prowadzone są również rozmowy z sołectwami z terenu gminy Górowo Iławeckie, w sprawie utworzenia na ich terenie punktów mobilnych.

Akcja trwa do 30 października.
dar


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5