Tragiczny pożar. Nie żyje jedna osoba

2021-01-30 11:17:01(ost. akt: 2021-01-30 13:51:58)

Autor zdjęcia: starszy ogniomistrz Andrzej Szymski PSP Bartoszyce

W sobotę rano oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach otrzymał informację o wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym w Górowie Iławeckim przy ul. Armii Krajowej. Ewakuowano 5 osób.
Na miejscu okazało się, że nie doszło do wybuchu gazu, ale do rozległego pożaru, którym objęte były dwa mieszkania na 3. piętrze budynku. Z informacji uzyskanych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach wynika, że w akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnej. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia wskazywaną przez strażaków było rozszczelnienie butli z gazem.

Niezbędna okazała się ewakuacja 5 osób. Dwie trafiły do rodzin, dwóm lokale zastępcze zapewniło miasto Górowo Iławeckie, jedna najbliższą noc spędzi w internacie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Burmistrz Jacek Kostka, który wraz z pracownikami Urzędu Miasta pojawił się na miejscu, zadeklarował pomoc dla poszkodowanych.

Po zakończeniu akcji ratowniczo-gaśniczej na miejscu pojawili się pracownicy nadzoru budowlanego, którzy dopuścili obiekt do dalszego użytkowania. 2 mieszkania objęte pożarem wymagają kapitalnego remontu. Dokładne okoliczności wypadku badają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Rafał Morawski


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5