Ukradli laserowe projektory. Policjanci rozpoznali ich na zapisie z monitoringu

2021-01-15 14:40:02(ost. akt: 2021-01-15 12:46:31)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Ukradli laserowe projektory z dziedzińca Miejskiego Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim. Sylwetki złodziei zarejestrował monitoring, chodź nie był to wyraźny zapis rozpoznali ich miejscowi policjanci. Mieszkańcy gminy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty przestępstwa kradzieży
W środę 13 stycznia przed godz. 17 z dziedzińca Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim zginęły laserowe projektory i przedłużacze elektryczne. Monitoring utrwalił sylwetki dwóch mężczyzn, którzy ukradli te rzeczy.

Wczoraj (14 stycznia) w Komisariacie Policji w Górowie Iławeckim przyjęto zawiadomienie w tej sprawie. Dołączone do akt sprawy zdjęcie okazano funkcjonariuszom. Policjanci z prewencji mieli pewne podejrzenia, co do tożsamości mężczyzn, a obejrzany przez nich zapis z monitoringu upewnił ich, że złodziejami są znani im mieszkańcy gminy Górowo Iławeckie.

Już po 20 minutach policjanci byli w mieszkaniu 27- i 50-latka. Mężczyźni, zdziwieni obecnością funkcjonariuszy, początkowo zaprzeczali, aby mieli coś ukraść. Policjanci znaleźli w ich mieszkaniu dwa z trzech laserów. Jeden prawdopodobnie zgubili, gdy wracali pieszo do domu po tym, jak je ukradli.

Mężczyzn zatrzymano i przewieziono do komisariatu, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży. Panowie przyznali się i złożyli wyjaśnienia.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. I znów to Górowo ! #3044315 | 188.146.*.* 19 sty 2021 12:33

    Muszę to jednak napisać. Siedlisko i wylęgarnia wszelkiej patologii w tym pijaństwa i będącym jego skutkiem złodziejstwa. Pracować się nie chce, kwitnie nieróbstwo a państwo utrzymuje pasożytów którzy żyją z pieniędzy podatników... a jak im mało to sobie sami wezmą.. przykre to. Tak jak napisał poprzednik, kiedyś to było ładne miłe miasteczko, teraz przybysza witają ruiny tzw. nowej mleczarni oraz rozwalonego wiaduktu, który na zawsze odciął miasteczko od linii kolejowych...Żal na to patrzeć...

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz

  2. Kierowca bombowca #3042705 | 141.0.*.* 16 sty 2021 19:48

    Górowo było kiedyś bardzo ładnym, małym miasteczkiem a teraz jest "obrazem nędzy i rozpaczy". Nawet jedyny w obu gminach, miejskiej i wiejskiej, "ośrodek zdrowia" został zastąpiony przez spółkę Uniwersytetu Warszawskiego w szczepieniach "covidowych" a same szczepienia mają się odbywać w prywatnej kawiarni.

    Ocena komentarza: warty uwagi (24) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5