Jakie kroki poczyniono w mieście? Burmistrz przedstawił sprawozdanie

2020-03-19 09:54:06(ost. akt: 2020-03-19 10:48:07)

Autor zdjęcia: TVK Bart-Sat

Temat koronawirusa pojawił się podczas sesji Rady Miasta Górowo Iławeckie, która odbyła się w środę 18 marca. Sprawozdanie o krokach poczynionych w mieście przedstawił burmistrz Jacek Kostka.
Jak powiedział podczas sesji burmistrz Jacek Kostka, wszystkie miejskie jednostki i placówki posiadają płyn do dezynfekcji rąk.

— Według mojej oceny jesteśmy przyzwoicie przygotowani. Dysponujemy całkiem sporym zapasem maseczek. Na razie sto sztuk zostało przekazanych na potrzeby przychodni. Pozostałe trzymamy w odwodzie. Dla ochotniczej straży odpowiednio wcześniej zabezpieczyliśmy stroje ochronne, środki do odkażania i odpowiedni sprzęt — powiedział Jacek Kostka.

Jak dodał burmistrz, urząd miasta oraz ośrodek pomocy społecznej przyjmują interesantów, oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Sporo miejsca poświęcono pomocy osobom starszym. Kilka dni temu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Górowie Iławeckim ogłosił nabór wolontariuszy, którzy będą pomagali seniorom w robieniu zakupów, czy w wyprowadzaniu psów.

— Bez pokazania tego, że jesteśmy społecznością, która siebie nawzajem wspiera i potrafi zadbać o tych najsłabszych, to w każdej sytuacji sytuacji kryzysowej będziemy przegrani już na starcie. Musimy trzymać się razem, kierować się rozsądkiem i solidarnością — powiedział burmistrz Jacek Kostka.

Burmistrz mówił też o zgromadzonych zapasach żywności.

— Na terenie miasta, szczególnie dla osób starszych, zabezpieczyliśmy dwie tony żywności. Mamy ją też w magazynie przedszkola. Zdecydowaliśmy również, by nie czekać na przywóz i samemu opłacić transport z Banku Żywności w Olsztynie, więc przyjedzie do nas kolejnych sześć ton żywności — powiedział Jacek Kostka.

Całą sesję Rady Miasta Górowo Iławeckie można obejrzeć tutaj.

kwkCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Za sprawą Gazety Olsztyńskiej na Facebooku pojawiła grupa wsparcia: Grupa Wsparcia, Koronawirus - Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Koronawirus #2891573 | 83.9.*.* 22 mar 2020 14:22

  Skoro można zawiesić posiedzenia Komisji to dlaczego radni nie zaproponowali zawieszenia części diety i przeznaczyć to na cele społeczne.To byłby gest!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. GÓROWIAK #2891562 | 37.248.*.* 22 mar 2020 14:03

  Mała uwaga w sprawie zmiany organizacji ruchu przy aptece. Wówczas kiedy będzie tam zakaz zatrzymywania to i klient apteki także nie będzie mógł tam zaparkować auta.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkaniec #2890353 | 37.47.*.* 20 mar 2020 15:59

  "Jakie społeczeństwo - taka władza". Patrzeć się nie chce, jak niektórzy "radni" siedzą tylko i podnoszą rękę na żądanie. A to co zrobił Pan Burmistrz, strasząc brakiem inwestycji, bo 4 radnych odważyło się zagłosować przeciw podwyżce to już szczyt bezczelności. Każdy logicznie myślący człowiek zrozumiał, że było to zrobione celowo i z premedytacją. A to, że za przykład inwestycji podał termomodernizację szkoły podstawowej, tylko utwierdza w przekonaniu, że było to celowe zagranie przeciw radnemu Gajdamowiczowi i reszcie "opozycyjnych" radnych. Zostaje mieć nadzieję, że w następnych wyborach ludzie nie będą głosować tylko na nazwiska, ale poszukają ludzi mających swoje zdanie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Cytat z p.Tomasza #2890133 | 37.47.*.* 20 mar 2020 08:38

   {Szanowni Państwo ,lepszego momentu na podnoszenie opłat to już nie mogliście wybrać. Koronawirus szaleje ,a tu zero dyskusji zero propozycji dla przedsiębiorców , firmy nie pracują ponoszą straty .Jak dalej będzie tego nie wie nikt ,redukcja etatów pewna i kto wam zapłaci ? Zamiast obniżać obciążenia ,a przynajmniej ich nie podnosić w tak trudnym czasie to proszę 25 zł.od osoby za śmieci ,no pięknie .W Gminie gdzie śmieciarki muszą jeździć po tak rozległym terenie stawka wynosi 20 zł. od osoby .Czy wam nie wstyd Panowie i Panie "matematycy" W ciągu roku podnieśliście opłaty za nieczystości o 150% ,brawo ,na pewno przy wyborach o tym wam przypomnimy i podziękujemy za waszą "matematykę". Ja w swoim gospodarstwie ,składającym się z dwóch osób, raz na dwa tygodnie wystawiam 30 litrowy worek odpadów zmieszanych ,bo reszta jest posegregowana .Mam pytanie do Pań radnych ,którym wywożą odpady zmieszane trzy razy w tygodniu ,kto tam segreguje, z matematyki wynika że nikt lub niewielu .Zacznijcie robić to ,tak jak mieszkańcy domków jednorodzinnych i nie będzie potrzeby podnosić cen tak drastycznie jak wy to robicie.Kolejna sprawa to edukacja ,zgadzam się z Panem Gajdamowiczem , że jest potrzebna i to nie tylko po przez naklejenie karteczki na śmietniku .Jest TV Górowo Ił. oraz pozostałe social-media , wykorzystajcie to. Kolejna rzecz to firma wywożąca odpady ,kto to sprawdza jak oni to robią .Ja zauważyłem ,że ładują wszystko za wyjątkiem plastiku ,do jednej śmieciarki tj.szkło ,bio,papier sprasują to wszystko i co ,no i mamy zmieszane .A Pan Burmistrz na sesjach, ciągle mówi ,że 30% segregacji w mieście. Komuś tu rośnie nos albo system kontroli leży a mieszkańcy płacą za waszą "matematykę".}

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Sympatyk #2890041 | 37.47.*.* 19 mar 2020 22:05

    Szkoda że zabrakło słowa komentarza, jak koszty za śmieci rozłożyłyby się w innych - od ilości osób - modelach nakładania opłat. Być może należałoby zmienić na znane z innych miast, np. od metrażu czy zużycia wody?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

   2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5