Charytatywny bal w Górowie Iławeckim przyniósł ponad 20 tys. zł

2020-02-24 11:28:07(ost. akt: 2020-02-24 11:40:37)

Autor zdjęcia: BT

Miłym podsumowaniem minionego sezonu sportowego (2019) w mieście, a także zarazem i symbolicznym początkiem nowego, była zorganizowana przez zaangażowanych działaczy społecznych w Górowie Iławeckim już po raz szósty Gala Sportu oraz bal sportowego (i nie tylko) środowiska.
Miejscowi sportowcy, trenerzy, zaproszeni goście, działacze i sympatycy spotkali się w sobotni wieczór 22 lutego w gościnnych progach Róży Wiatrów, aby razem podsumować osiągnięcia sportowe roku 2019, uhonorować zasłużonych, podziękować szczodrym sponsorom oraz, co było najważniejszą informacją wieczoru, poznać wyniki plebiscytu "Gońca Bartoszyckiego" na Najpopularniejszego Sportowca Górowa Iławeckiego w 2019 roku.


W podsumowaniu ubiegłego sezonu sportowego znalazło się także słowo-wspomnienie poświęcone pamięci Stanisława Kłoskowskiego, niegdysiejszego zawodnika Cresovii, a potem długoletniego społecznego opiekuna stadionu miejskiego.

Na zakończenie gali zaprezentowały się dziewczęta ze szkoły podstawowej tańczące w zespołach ćwiczących w górowskim Ośrodku Kultury.

W drugiej, już mniej oficjalnej części, odbył się Charytatywny Bal Przyjaciół Górowskiego Sportu, z którego dochód organizatorzy przeznaczyli na leczenie mieszkanki Górowa Iławeckiego, 15-letniej Mai Kierul.

Na prowadzonej z dużą werwą i zaangażowaniem w czasie balu aukcji goście mogli stać się dumnymi posiadaczami wielu ciekawych przedmiotów i gadżetów ofiarowanych przez sponsorów i osoby nieobojętne.

Aukcje przyniosły kwotę 21 940 zł. Najwyższą cenę osiągnęła piłka z autografem Zbigniewa Bońka, za którą nabywca zapłacił 800 zł.

— Nigdy nie staraliśmy się sztywno trzymać jakichś organizacyjnych ram. Pod koniec każdego roku spotykamy się w gronie naszego "społecznego komitetu organizacyjnego" i ustalamy wstępny zarys imprezy. Co roku staramy się coś zmieniać i organizacyjnie iść do przodu. Czasami, jak w tym roku, trzeba po prostu dostosować pewne elementy do zmieniającej się rzeczywistości.

Pod koniec obecnego roku zapewne spotkamy się ponownie i na spokojnie przemyślimy, jak miałaby wyglądać siódma edycja gali i balu sportu — powiedział jeden z organizatorów wydarzenia Marcin Kaszubat.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5