Poznaj kandydatów do tytułu Najpopularniejszego Sportowca Górowa Iławeckiego w 2019 roku

2020-02-13 10:19:51(ost. akt: 2020-02-19 20:50:14)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W sobotę 22 lutego 2020 r. o g. 19 w restauracji Róża Wiatrów rozpocznie się Gala Sportu, która podsumuje miniony rok i podczas której wyróżnione zostaną najaktywniejsze osoby górowskiego sportu. Wtedy też poznamy zwycięzcę plebiscytu "Gońca Bartoszyckiego" na Najpopularniejszego Sportowca Górowa 2019 r.
Kto ubiega się o ten tytuł? Kandydatów jest pięcioro. Poniżej znajdziecie charakterystyki poszczególnych osób.

Izabela Gnaś
Uczennica VI klasy sportowej o profilu siatkarskim. Od 3 lat reprezentuje szkołę podstawową w zawodach siatkarskich i w szachach. Uczestniczka drużynowych mistrzostw województwa w Ostródzie, laureatka zawodów kuratoryjnych w Olsztynie, zwyciężczyni turnieju szachowego z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz zawodów wewnątrzszkolnych.
gb.nsg.1

Edyta Husak
Pierwsze kroki w górowskiej siatkówce stawiała już w 2004 r., kiedy to po raz pierwszy powstała w Górowie kobieca drużyna. Gdy pojawił się pomysł, żeby reaktywować drużynę siatkarek, mocno wspierała tą inicjatywę i zgłosiła swój akces jako jedna z pierwszych.

Zawsze chętna do gry. Nie ma turnieju, na który nie chciałaby pojechać. Na boisku daje duże wsparcie sportowe, jak i mentalne, ale potrafi również wprowadzić humorystyczny nastrój i rozluźnić atmosferę. Ma szczęśliwą rękę do wszelkiego rodzaju losowań. To jej drużynowa "fucha".
gb.nsg.2

Michał Jabłoński
Uczeń VI klasy sportowej o profilu piłki nożnej. Podopieczny trenera Daniela Wierzbowskiego jest podstawowym zawodnikiem drużyny młodzików w Akademii Piłkarskiej Cresovia 2015, z którą w 2019 r. uzyskał awans do I ligi wojewódzkiej.

Poprzez ciężką pracę i duże zaangażowanie na treningach został zauważony przez trenerów Mobilnej Akademii Młodych Orłów i jest systematycznie powoływany na konsultacje kadry województwa rocznika 2007.
gb.nsg.3

Jakub Waciak
W VII Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym rozgrywanych w 2019 r. w kategorii mężczyzn do lat 40 zajął 3. miejsce wśród 38 tenisistów startujących w tej kategorii wiekowej. W kategorii open zajął 9. miejsce na 102 uczestników. To najwyższa lokata wśród tenisistów z Górowa Iławeckiego. W wojewódzkich mistrzostwach Policji, w której na co dzień pracuje, zajął 4. miejsce.
gb.nsg.4

Mateusz Wierzbowski
Jego sportowe przymioty zostały określone przez trenera seniorskiej Cresovii w trzech punktach: charakter, nieustępliwość i nieprzeciętne umiejętności. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników górowskiej drużyny piłkarskiej. Wnosi bardzo dużo do jakości gry, ale i atmosfery panującej w szatni. Od niedawna trener skrzatów w Akademii Piłkarskiej Cresovia 2015, w której inicjuje nowinki treningowe, również dla rodziców. Członek zarządu GKS Cresovia.
gb.nsg.5

Głosowanie polega na wysłaniu sms-a na numer 7248 (koszt 2,46 zł z VAT). W treści wiadomości należy wpisać kod przypisany poszczególnemu kandydatowi. Głosowanie kończy się w środę 19.02.2020 r. o g. 23.59. Tytuł najpopularniejszego sportowca Górowa Iławeckiego w 2019 r. otrzyma zawodnik z największą liczbą punktów. Regulamin plebiscytu znajdziecie tutaj.

Tuż po gali rozpocznie się bal, którego celem szczególnym będzie pomoc nastoletniej Mai Kierul, walczącej z nowotworem złośliwym nerwów obwodowych autonomicznego układu nerwowego kończyny górnej.

Za udział w balu zapłacić będzie trzeba 90 zł od osoby. Muzyczną część imprezy poprowadzi DJ Lokker z olsztyńskiej grupy Wodzireje z Klasą.

Jak co roku organizatorzy przygotowali dla gości balu mnóstwo atrakcji i niespodzianek, wspaniałe, nie tylko sportowe, gadżety, które wylicytować będzie można podczas aukcji, smaczne jedzenie oraz tradycyjnie wspaniałą zabawę do białego rana.


kwk


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej razem z Gońcem Bartoszyckim kosztuje tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plŹródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5