Turniej o Puchar Tymbarku w Górowie Iławeckim. ZOBACZ ZDJĘCIA

2019-10-22 12:07:26 (ost. akt: 2019-10-22 12:12:25)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

W piątek 18 października 2019 r. na Orliku w Górowie Iławeckim odbyły się eliminacje powiatowe jubileuszowego ogólnopolskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który rozgrywany jest już od dwudziestu lat.
Na górowskim Orliku rywalizowały ze sobą w kilku kategoriach wiekowych trzy szkoły.

Przed rozpoczęciem licznie zgromadzonych zawodników i ich rodziców przywitał koordynator powiatowy turnieju Rafał Gajdamowicz, który przypomniał, że kilku obecnych reprezentantów kraju w piłce nożnej również zaczynało swoją przygodę piłkarską w tym turnieju. Należą do nich Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, czy Paulina Dudek.

Po zakończeniu rywalizacji okazało się, że każda szkoła będzie miała swoich reprezentantów w finale wojewódzkim, który odbędzie się wiosną 2020 r. w Iławie.

Zwycięzcy
Chłopcy
U-12: SP Górowo Iławeckie
U-10: SP Górowo Iławeckie
U-8: ZSP Bisztynek

Dziewczęta
U-10: SP Kandyty

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony dziewcząt i chłopców. Zakończenie turnieju jest wyjątkowe, gdyż mecze finałów krajowych rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie i dodatkowo transmitowane w telewizji.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5