W Żywkowie rozpoczęli lato. Bocianie Lato 2019

2019-06-16 20:15:00(ost. akt: 2019-06-16 20:13:35)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Piąty już festyn Bocianie Lato w Żywkowie odbył się dziś w tej bocianiej wsi w gminie Górowo Iławeckie. Były występy artystów, stoiska ekologiczne oraz gastronomiczne i wspaniała atmosfera.
Festyn Bocianie Lato w Żywkowie zorganizowany został przez Urząd Gminy Górowo Iławeckie i Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Olsztynie.

Gości i mieszkańców witała wójt gminy Górowo iławeckie Bożena Olszewska-Świtaj. Jak zdążyliśmy się zorientować na festyn przybyli nie tylko mieszkańcy Żywkowa i okolic, ale też Olsztyna, Bartoszyc, Bisztynka, okolicznych gmin oraz goście z Niemiec.

Na scenie wystąpiły zespoły Kalina z Bisztynka oraz P.O.L.S.K.A. z Kaliningradu. To zespół, który po raz pierwszy przyjechał na bociani festyn. Skupia on rosyjską Polonię z obwodu kaliningradzkiego, powstał w 2010 roku.

W repertuarze ma piosenki ludowe, patriotyczne i współczesne. Podczas festynu rozbawili publiczność zaproszeniem do wspólnego tańca i obiecali, że na kolejne festyny przyjadą w szerszym składzie.

Festyn był okazją do rozstrzygnięcia konkursów organizowanych w gminie: literackiego, plastycznego i ekologicznego. Jego laureaci otrzymali nagrody.

Na scenie zaprezentowali się też młodzi artyści z gminnych szkół i ośrodków oraz stowarzyszeń.

Każdy mógł poczęstować się wybornymi pierogami, chłodnikiem, goframi, kanapkami ze swojskim smalcem, daniami z grilla oraz nabyć pamiątki.

Imprezie towarzyszyła wystawa fotografii przyrodniczej - fotografii dzikich ptaków autorstwa Jarosława Pastuły, Dariusza Dopierały i Andrzeja Grabowskiego. Fotogramy będą później eksponowane w Urzędzie Gminy Górowo Iławeckie.

Myśmy z Żywkowa przywieźli syrop miętowy i konfitury z płatków róż. Robi je pani Anna Andrejew - mieszkanka Żywkowa.

Zobaczcie jak przebiegał festyn w krótkim filmie. Zobaczcie też zdjęcia.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5