100 lat niepodległości w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim

2018-11-17 09:25:37(ost. akt: 2018-11-17 09:29:40)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11. w Szkole Podstawowej w Górowie Iławeckim, tak jak w wielu innych miejscach w kraju, w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” uczestniczący w uroczystym apelu odśpiewują wszystkie zwrotki hymnu. Głośno, z emocjami, tekst znają wszyscy, maluchy też. One śpiewają najgłośniej.
Obchody 100-lecia niepodległości trwają od wielu dni, nastrój udziela się każdemu, bo uczestniczą w nich sportowcy, szachiści, miłośnicy historii oraz uzdolnieni artystycznie. W koncercie muzyki poważnej prezentującej dzieła wielkich kompozytorów biorą udział wszyscy. Każdy wnosi swój wkład.

Budynki szkoły w bieli i czerwieni. Tak powinno być, tak jest.

Przed apelem dzięki górowskiemu nadleśnictwu tuż przy szkolnych budynkach pojawiają się dwa dęby upamiętniające ważne postacie związane z pielęgnowaniem świadomości narodowej.

Na drewnianych płotkach przygotowanych dzięki p. Grzegorzowi Lewandowskiemu przez pracowników Centrum Barka widnieją napisy z informacjami o postaciach, którym owe drzewa są poświęcone. To Michał Kajka i Seweryn Pieniężny. Drzewa otrzymują ich imiona.

11 listopada uroczysta Msza za Ojczyznę. Tam pojawia się sztandar i flaga. Świętujemy razem z mieszkańcami miasta.

Wzmocnieni wiedzą historyczną, mając za sobą wiele przedsięwzięć i ciekawych doświadczeń rozpoczynamy kolejny dzień, pierwszy, otwierający nowe stulecie niepodległości Polski.

Iwona Gajżewska-Kostka


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5