Uczniowie zagrali legionistów w filmie "Legiony"

2018-09-02 12:34:39(ost. akt: 2018-09-02 12:41:40)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Poznali osobiście popularnych aktorów i wcielili się w role legionistów I kompanii kadrowej. Uczniowie z Zespołu Szkół w Górowie Iławeckim zagrali w filmie.
W czasie wakacji uczniowie Zespołu Szkól w Górowie Iławeckim: Jakub Gobis, Konrad Pisowłocki, Jakub Szydlik, Konrad Jaworski, Dawid Michalec i Dominik Sófczyński zostali zakwalifikowani do udziału w filmie "Legiony". Chłopcy wcielili się w rolę młodych legionistów 1 kompanii kadrowej z sierpnia 1914 r.

Zdjęcia do filmu kręcone były w Warszawie (Fort Bema), a na planie filmowym młodzież miała okazję poznać m.in. Sebastiana Fabijańskiego, Borysa Szyca, Jana Frycza, Mirosława Bakę czy Antoniego Pawlickiego, którzy również zagrają w tym filmie.

Przy okazji pobytu w Warszawie młodzież wzięła udział w uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego w Łomiankach oraz mogła obserwować defiladę wojskową w Warszawie.

Opiekunem grupy był p. Mirosław Sochacki z Radia Olsztyn.

K.Z.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5