Strażacy napowietrzają Staw Garncarski

2018-08-15 09:45:07(ost. akt: 2018-08-15 14:50:35)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Wiadomość o masowym śnięciu ryb w stawie w Górowie Iławeckim gruchnęła dziś rano. Dotarła do nas i do burmistrza Jacka Kostki. Tyle, że to informacje nieprawdziwe, a burmistrz nazywa je złośliwymi.
Dziś rano otrzymaliśmy informację o masowym śnięciu ryb w Stawie Garncarskim w Górowie Iławeckim. "Cały staw jest biały od martwych ryb" usłyszeliśmy. Już po chwili zatelefonowaliśmy do burmistrza Jacka Kostki. Ten był właśnie nad stawem.

- Aktualnie obchodzę stawi poszukuję tych martwych ryb, bo taką jak wam i mnie przekazano informację - mówi burmistrz Kostka.

Gdy zatelefonowaliśmy ponownie po 10 minutach dodał, że znalazł 5 lub 6 martwych ryb.

- Ponieważ ze skutkami przyduchy zmagaliśmy się około 10 dni temu i wówczas musieliśmy zutylizować martwe ryby, dziś podjąłem decyzję, aby napowietrzyć staw. Dlatego w tej chwili działają tu strażacy OSP w Górowie iławeckim. To działanie profilaktyczne, aby do przyduchy znów nie doszło - informuje burmistrz Jacek Kostka.

Fot. Jacek Kostka
- Ktoś jest wyjątkowo złośliwy. Informacja o masowej śmierci ryb jest bzdurą. Przyślę wam kilka zdjęć pokazujących ile tych martwych ryb jest. Sprawdziłem też drugi zbiornik wody i z białych rzeczy, które tam pływają zauważyłem tylko plastikowe butelki - mówi Jacek Kostka.

Informuje też, że miejscowe koło Polskiego Związku Wędkarskiego zawiadomiło prokuraturę o poprzednim przypadku przyduchy wiążąc to z aktualnie trwającą inwestycją zagospodarowania brzegów stawu.

To
Fot. Jacek kostka
To "cały urobek", czyli wszystkie martwe ryby zebrane dziś (15 sierpnia 2018 r.) ze Stawu Garncarskiego w Górowie iławeckim.

- PZW przez trzy lata bezpłatnie korzystało ze stawu i w tym czasie mogło podjąć działania zmierzające do odmulenia stawu lub zagospodarowania terenu. Niestety nie podjęło takich działań a formułowało żądania spuszczenia wody i odłowienia ryb z tego zbiornika. Zgodnie z ich żądaniem za te operacje miało zapłacić miasto. Na to się nie zgodziliśmy. W tej chwili teren zagospodarowuje miasto. Po zakończeniu inwestycji staw zostanie zarybiony i bezpłatnie udostępniony wszystkim mieszkańcom - informuje burmistrz Kostka.

and

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ? #2559762 | 31.0.*.* 21 sie 2018 01:01

  Do kogo należy Komitet Wyborczy Wyborców ,,Obywatele"?

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. N. #2557666 | 37.47.*.* 18 sie 2018 10:20

   Po co te regulaminowe wywody. W całej inwestycji do tyczącej stawu chodzi głównie o pacjentów Szpitala Wojewódzkiego. Miejsce do spacerów i spędzania wolnego czasu. Od początku stan zbiornika, ryby a w szczególności wędkarze nie były istotne w całym tym przedsięwzięciu. I nadal tak jest. Oddanie zbiornika bezpłatnie mieszkańcom poskutkuje tym, że pseudo wędkarze czyli tzw. mięsożercy wykończą rybostan i tak już zniszczony, w bardzo krótkim czasie. Ale za to będzie pięknie i czysto wokół stawu a to najważniejsze bo wybory za chwilę a przeciętny Kowalski ocenia władzę po tym co widzi. No cóż... taka władza jakie społeczeństwo.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Wędkarz #2556818 | 37.248.*.* 16 sie 2018 23:20

   Małe sprostowanie. Zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym, każdy łowiący na wodach skarbu państwa, powinien posiadać kartę wędkarską. Kartę wydaje starosta po przedłożeniu zaświadczenia o zdanym egzaminie. Do przeprowadzenia egzaminów upoważniony jest tylko i wyłącznie Polski Związek Wędkarski. 4 tys. kart wędkarskich dla wszystkich mieszkańców? Policja będzie miała pełne ręce roboty wlepiając mandaty za brak karty.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Pan karp #2556243 | 37.47.*.* 16 sie 2018 00:39

    Jeszcze kąpielisko zabrać jak się da

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. bb #2555965 | 83.9.*.* 15 sie 2018 13:21

     A no "Ruszyła kampania" Jak widać zwolennicy Jerzego B. już działają. A może to nawet sam zainteresowany "stołkiem" się tu udziela :))

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5