Misterium Męki Pańskiej w Górowie Iławeckim

2018-03-27 11:45:21 (ost. akt: 2018-03-27 11:46:22)

Autor zdjęcia: BT

Późnymi godzinami popołudniowymi w niedzielę 25 marca ulicami Górowo Iławeckiego przeszła procesja religijna odtwarzająca Misterium Męki Pańskiej.
Wierni, którzy procesyjnie wyruszyli z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w kierunku ratusza miejskiego, uczestniczyli i byli świadkami ostatniej drogi Chrystusa, skazania Go na śmierć przez Piłata na podstawie fałszywych oskarżeń, biczowania, dźwigania krzyża, Jego upadków i śmierci na krzyżu. Wszystko to działo się na scenach przygotowanych na ulicach miasta i odpowiednio zabezpieczonych przez służby porządkowe.

Misterium przygotowała, pod opieką swoich wychowawców, młodzież szkolna oraz podopieczni Centrum Barka.

Wcześniej na Placu Ratuszowym odbył się kiermasz wielkanocny, w trakcie którego wszyscy chętni mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła, obejrzeć wystawę królików, bądź zaopatrzyć się w wyroby artystyczne lub produkty domowej kuchni.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5