Rusza liga wojewódzka WMZPS młodziczek w siatkówce

2017-10-26 10:24:50(ost. akt: 2017-10-26 10:36:25)
UKS Bociek Górowo Iławeckie

UKS Bociek Górowo Iławeckie

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

W niedzielę 29 października rozpoczyna się nowy sezon w siatkarskiej lidze wojewódzkiej młodziczek. UKS Bociek Górowo Iławeckie będzie gospodarzem pierwszego turnieju w IV lidze.
W poprzednim sezonie UKS Bociek zajął w lidze wojewódzkiej 11. miejsce. To spowodowało, że zaczynające się rozgrywki rozpocznie w IV lidze.

Górowianki będą gospodyniami pierwszego turnieju. Odbędzie się on w niedzielę 29 października w hali przy szkole podstawowej (początek o g. 10). Obok Boćka, zagrają w nim jeszcze Mikro Ełk oraz Wilczek Wilkowo.

— Oczekiwania na ten sezon mamy wyższe niż w poprzednich rozgrywkach. Planem minimum jest dla nas dotarcie do drugiej ligi. Myślę, że są ku temu przesłanki. Gramy zespołem, który w poprzednim sezonie był młodszym rocznikiem i nabierał doświadczenia. Teraz to doświadczenie powinno procentować — mówi Rafał Narkiewicz, trener UKS Bociek.

Od kilku sezonów rozgrywki odbywają się systemem ligowych turniejów. Drużyny uczestniczące w mistrzostwach podzielone są na ligi. Każda rozgrywa jeden turniej, po którym następują awanse i spadki.

Takich turniejów eliminacyjnych będzie osiem. Po nich przeprowadzone zostaną jeszcze baraże, a później zespoły zagrają ją o konkretne miejsca w mistrzostwach województwa.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5