Tenisiści stołowi z Gołdapi i Olsztyna rządzili podczas turnieju nr 4 Grand Prix

2017-09-11 08:51:42(ost. akt: 2017-10-03 12:44:19)

Autor zdjęcia: Bartłomiej Matoszko

Po wakacyjnej przerwie, 2 września br. do stołów powrócili uczestnicy V Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym.
W turnieju wzięły udział 3 zawodniczki i 33 zawodników, z Szymonem Szewczykiem na czele. Jednak nie pograł on zbyt długo, wycofując się z powodów zdrowotnych.

W tej sytuacji sobotnie zawody zdominowali zawodnicy z Olsztyna i Gołdapi, którzy solidarnie wygrali po dwie kategorie wiekowe, lecz najbardziej prestiżowa kat. open padła łupem Daniela Buczyńskiego z Płoskini.

Duże powody do zadowolenia może mieć Alicja Kulinek z Węgorzewa, która po zwycięstwie nad górowianką Natalią Sycz praktycznie zapewniła już sobie zwycięstwo końcowe w kategorii kobiet.

Dominik Święcki i Dawid Chilicki, którzy w tegorocznej edycji GP wzięli udział pierwszy raz, wygrali kategorię chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi gołdapianie w pokonanym polu pozostawili liderujących Szymona Pupla z Kętrzyna i Artura Gromka z Lidzbarka Warmińskiego.

Klasyfikację do lat 40 wśród panów zdominowali olsztynianie Sebastian Główczyk i Dariusz Barcikowski. Tuż za nimi uplasował się Marcin Wróblewski z Lidzbarka Warmińskiego.

Wśród zawodników do lat 50 zwyciężył debiutujący w górowskiej imprezie Leszek Wojda z Olsztyna przed Grzegorzem Komorowskim z Płoskini i Marcinem Dadurą z Lidzbarka Warmińskiego.

W turnieju dla zawodników powyżej 50. roku życia zwyciężył gołdapianin Marek Różycki przed innym debiutantem Bolesławem Krawczykiem z Olsztyna. Podium w tej kategorii uzupełnił Wiesław Skrętkowski z Lidzbarka Warmińskiego.

Zwycięstwo w turnieju open przypadło w udziale Danielowi Buczyńskiemu z Płoskini przed olsztynianami Sebastianem Główczykiem i Leszkiem Wojdą.

Zawody, zamiast dać odpowiedź, kto jest najbliżej zwycięstwa w tegorocznejGrand Prix, jedynie zagmatwały sytuację. Praktycznie we wszystkich kategoriach męskich nie ma żelaznego faworyta i wszelkie rozstrzygnięcia są możliwe. Dlatego też zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju nr 5, który zaplanowano na 7 października.