Ciekawie i ekologicznie z Centrum Nauki Kopernik

2016-06-15 13:59:34(ost. akt: 2016-06-15 14:03:22)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

W ramach wspólnego projektu Urzędu Miasta Górowo Iławeckie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie uczniowie górowskich szkół oraz wszyscy chętni mieszkańcy mogli w dniach 13-15 czerwca 2016 r. uczestniczyć w wystawie objazdowej “Eksperymentuj” Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.
Już trzeci raz w ciągu kilku ostatnich lat Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II jest gospodarzem tego ciekawego przedsięwzięcia.

Troje animatorów nie narzekało na brak zajęć. W ciągu 3 dni wystawę mogło odwiedzić około tysiąca osób. Każdego dnia prezentowany był też specjalny pokaz “Odzysk” dotyczący recyklingu i ekologii.

"Ekperymentuj!" to 16 interaktywnych eksponatów, które w bardzo interesujący i czasami zaskakujący sposób obrazują prawa fizyki i innych nauk przyrodniczych, sprawdzają reakcję na światło i dźwięk, pozwalają poznać anatomię człowieka, spryt i inteligencję potrzebne do rozwiązywania ciekawych problemów.

To znakomity trening dla mózgu i ciekawy sposób przyswajania wiedzy.

Na koniec chcę serdecznie podziękować p. Justynie Raczyńskiej i Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska z Olsztyna oraz Urzędowi Miasta Górowo Iławeckie za wsparcie finansowe naszego święta nauki.

Dariusz Hawrylec,
dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5