Panzerfaust, amunicja i kilkadziesiąt samochodów bez opłat w "dziupli"

2016-02-17 13:23:46 (ost. akt: 2016-02-18 07:29:04)

Autor zdjęcia: Izba Celna Olsztyn

Wyjątkową "dziuplę" odkryli funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. Znaleźli w niej papierosy, alkohol, broń, amunicję i 35 częściowo zdemontowanych samochodów.
Patrol celników z grupy mobilnej z Grzechotek oraz pogranicznicy SG pojawili się na jednej z posesji w okolicach Górowa Iławeckiego. W mieszkaniu znaleźli 20 l spirytusu, a w przyległej świetlicy 270 paczek papierosów. Do towaru przyznała się właścicielka mieszkania, która twierdziła, że alkohol i papierosy kupiła na własne potrzeby.

Jednak na ciekawsze rzeczy mundurowi natknęli się podczas sprawdzania pomieszczenia gospodarczego. Odkryli tam magazyn z militariami: hełmy, łuski, magazynki, skorupy granatów bez prochu, zapalniki bez ładunku, panzerfaust. W jednej z reklamówek znajdowało się też 110 sztuk amunicji różnego kalibru.

Jak się okazało, właścicielem znaleziska był syn właścicielki posesji, który mieszkał pod innym adresem. Funkcjonariusze postanowili więc go "odwiedzić". Mężczyzna w rozmowie telefonicznej odmówił udostępnienia mieszkania i wydania kluczy matce.

- Celnicy po uzyskaniu zgody prokuratora na siłowe wejście do lokalu, weszli do mieszkania - informuje Anna Hatała-Wanat z Izby Celnej w Olsztynie.

- Tam również znaleźli kilka litrów spirytusu. W jednym z pomieszczeń, pod dywanem, znajdowało się wejście do piwnicy. Funkcjonariusze wykryli to czego się spodziewali - broń. Była to sprawna technicznie, długa broń strzelecka z naoliwionym zamkiem, posiadająca lunetę optyczną - dodaje Anna Hatała-Wanat.

W związku z zamiłowaniem mężczyzny do militariów, na miejsce sprowadzono przewodnika z psem wyszkolonym do szukania broni i materiałów wybuchowych. Pies niczego więcej już nie znalazł.

Jednak jak się okazało, na funkcjonariuszy czekała jeszcze jedna niespodzianka: znaleźli 35 samochodów bez opłat OC, z których cześć była już zdemontowana.

- Celnicy skierują wniosek do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w celu wymierzenia kary za odpady, jakimi są ujawnione pojazdy - mówi Anna Hatała-Wanat.

Broń i amunicję przekazano policji, a sprawy właścicielki posesji i jej syna trafią do sądu.

mat. Izba Celna Olsztyn

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kiss me Brylant #1937419 | 37.47.*.* 22 lut 2016 14:34

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Te bezzębna ormonowska wenero, masz jakieś kompleksy względem Pana Brylanta? Lubisz psy inaczej? Nie zwabisz Pana kaszą z warzywami. Już raz oblałeś Go pozostałością wody po twojej kąpieli, która wypaliła mu cześć sierści. Po raz kolejny dałeś upust swojemu imbecylizmowi, którego jesteś definicją.

 2. Ruda i jej Melina #1936611 | 83.31.*.* 20 lut 2016 19:57

  tam terz trzeba zrobić porządek a nie opieki bierze tych pijaków a potem żebrają jedzenie po gospodarzach i padaki ich biorą

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkańcy #1936425 | 83.31.*.* 20 lut 2016 14:49

  W związku z zaistniałą sytuacją,gdzie w rażący sposób naruszyła Pani nasze zaufanie,dopuściła się Pani czynów dyskwalifikujących w opinii społecznej,apelujemy do Pani godności i prosimy o niezwłoczne zebranie wiejskie i złożenie rezygnacji z pełnionej funkcji.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. konstantynopolitańczykowianeczka #1936311 | 83.31.*.* 20 lut 2016 11:36

   Zawistnicy,zajmijcie się sobą.Nie szkalujcie Pani Ewy,bo ma więcej niż wy,a jej status majątkowy uległ diametralnej zmianie,ponieważ w wyborach na Radnego,zagłosowała na odpowiedniego i jedynego kompetentnego kandydata.''Zrozumieliśta'',bo na migi nie wytłumaczę.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. w stedze trzeba zrobić poządek z meliną u pan #1936203 | 83.24.*.* 20 lut 2016 08:41

    w stedze to juz mają padaczki bo tyle im alkoholu daje bierze ich zasiłek okresowy cały i niemają nawet zaco zjeść jednego juz wkończyła (Romka) ja bym sie zanią wzi .

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (25)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5