Żeńska drużyna Team Cresovia Górowo Iławeckie

2015-11-13 08:58:03 (ost. akt: 2015-11-13 15:54:36)

Autor zdjęcia: BT

W czwartkowy wieczór 29 października na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 odbył się pierwszy trening kobiecej drużyny Team Cresovia Górowo Iławeckie. Powołana została ona przez siatkarzy Team Cresovia, którzy dostrzegli potrzebę zarażenia swoją pasją przedstawicielki płci przeciwnej.
- Właściwie nie chodziło o zarażenie miłością do siatkówki, bo wiedzieliśmy, że w Górowie i okolicy jest kilka dziewczyn, które tę pasję już w sobie mają ale brakuje im możliwości do rozwijania swoich sportowych zainteresowań. Jakieś 10 lat temu taką drużynę w Górowie prowadził Jurek Tatol. Dziewczyny jednak po skończeniu szkół średnich porozjeżdżały się na studia i drużyna umarła śmiercią naturalną - opowiada Marcin Kaszubat, jeden z „ojców założycieli”.

Frekwencja na pierwszych zajęciach przerosła oczekiwania organizatorów. Na pierwszym treningu pojawiło się 14 zawodniczek. Na drugim treningu padł swoisty rekord – przybyło 28 dziewczyn.

To pokazuje, że siatkówka jest bardzo popularną dyscypliną wśród „płci pięknej” i że zapotrzebowanie na tego typu zajęcia było bardzo duże. Zajęcia są dedykowane przede wszystkim dla kobiet dorosłych oraz dziewczynom w wieku „ponadgimnazjalnym”. Gimnazjalistki maja zajęcia w swoich szkołach ale po przejściu do szkół średnich często kończą przygodę z siatkówką.

Dzięki tej sekcji Górowo może pochwalić się swoistą ciągłością szkolenia zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Chłopcy mają możliwość rozwijania swoich piłkarskich zainteresowań już od wieku przedszkolnego, aż do wieku „seniora”, dzięki niedawno powstałej Akademii Piłkarskiej Cresovii Górowo Iławeckie.

Dziewczyny dzięki zajęciom w Szkole Podstawowej pod okiem trenera Aleksandry Klimko, a następnie w Szkole Patronackiej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jaka powstała w naszym Gimnazjum mają możliwość trenowania siatkówki bez wyjeżdżania z naszego miasta.- Od stycznia dziewczyny Team’u dołączą do rozgrywek Kobiecej Ligi Siatkówki w Bartoszycach. Liga stoi na całkiem wysokim poziomie, dojazdy nie będą męczące, a koszty całych rozgrywek są nie zbyt duże, jest to więc jak najbardziej odpowiednie miejsce do rozpoczęcia siatkarskiej przygody - mówi Jerzy Tatol.

- W grudniu zorganizujemy im turniej z okazji powstania ich drużyny, szykujemy też kilka niespodzianek na wiosnę przyszłego roku - dodaje Marcin Kaszubat.

Treningi siatkarskiej drużyny Team Cresovia Górowo Iławeckie odbywają się we wtorki o godz. 18 i we czwartki o godz. 19. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane.

Bohdan TchórzTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do purysty językowego (" dla Widza") - od wid #1863945 | 79.187.*.* 23 lis 2015 13:25

  Jeżeli już tak jesteś za poprawnością ,to czy aby nazwę własną "kresowia" (nawet baru) piszemy małą literą? Używasz rusycyzmu "dla" ,który w polskim języku nie jest poprawny. No i kto tu jest tym miłym zwierzątkiem?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. myszkaa #1860276 | 83.6.*.* 18 lis 2015 13:58

   ale drużyna hahahhie

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

   1. Andrzej M. #1856863 | 195.136.*.* 13 lis 2015 09:49

    Brawa dla Pań oraz inicjatorów tego przedsięwzięcia. Życzymy im samych sukcesów i wytrwałości. Trzymamy kciuki.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5