Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej

2015-11-12 13:03:03 (ost. akt: 2015-11-12 13:08:27)

Autor zdjęcia: BT

W hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim 11 listopada odbył się „Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej” młodzików, który jednocześnie rozpoczął cykl rozgrywek piłkarskich, realizowanych przez Akademię Piłkarską „Cresovia” 2015.
Po oficjalnym otwarciu turnieju przez p. Justynę Raczyńską, przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Oćhrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz prezesa górowskiego klubu p. Grzegorza Danilewicza, zgromadzeni na hali zawodnicy wraz z rodzicami uroczyście odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a następnie przystąpili do zmagań sportowych.

W turnieju o Puchar Eko-Akademii zagrały trzy drużyny: DKS Dobre Miasto, która zajęła pierwsze miejsce, AP „Cresovia” 2015 - drugie miejsce i MKS Polonia Lidzbark Warmiński, która zajęła miejsce trzecie.

Każdy zespół wystawił w turnieju po dwa zespoły.

Oprócz meczy, na hali prezentowane były jednocześnie prace plastyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim zatytułowane „Sport i ekologia”.

W trakcie trwania turnieju dzieci wraz z rodzicami mogły posilić się tradycyjną grochówką, ufundowaną przez firmę gastronomiczną.
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5