Pijany awanturnik wyzywał swoją żonę, szarpał i wyganiał z mieszkania

2015-04-07 11:29:48 (ost. akt: 2015-04-07 11:35:33)
Zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną usłyszał 57-letni Zenon S. Mężczyzna został zatrzymany po kolejnej awanturze, którą wszczął z partnerką. Jak większość sprawców awantur domowych, był pod wpływem alkoholu.
Oficer dyżurny bartoszyckiej policji odebrał telefon od jednej z mieszkanek Górowa Iławeckiego. W rozmowie kobieta przekazała, że jej mąż po powrocie do mieszkania bez powodu wszczął z nią awanturę. Wyzywał ją, popychał, szarpał, wyganiał z mieszkania.

Pod wskazany adres pojechali policjanci. Na miejscu podjęli decyzję, że jedynym sposobem, by zapewnić kobiecie spokój i bezpieczeństwo będzie odseparowanie awanturnika. Dlatego 57-latek został zatrzymany.

Niestety, jak większość sprawców awantur domowych, był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci wszczęli postępowanie w tej sprawie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną. Dzisiaj prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego. Zenon S. będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

Kodeks karny za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad bliskimi przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Beata Patecka
KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5