Tropy leśnych zwierząt

2015-01-24 17:50:17(ost. akt: 2015-01-24 17:52:46)

Autor zdjęcia: BT

Ciekawą lekcję przyrody, a jednocześnie i krajoznawstwa, miały dzieci z SP nr 2 w Górowie Iławeckim dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Górowo Iławeckie w ostatnim dniu nauki przed feriami zimowymi.
Grupa szkolnych miłośników ekologii pod opieką wychowawczyni p. Aleksandry Wasyłeczko w piątek 23 stycznia pojechała do Dzikowa Iławeckiego aby zapoznać się z osobliwościami przyrody w okresie zimowym. Lekcja, interesująco, z wykorzystaniem fachowych pomocy naukowych, przeprowadzona przez p. Kingę Chodarę, dotyczyła zachowań zwierząt leśnych w okresie zimowym.

Uczniowie, na podstawie zdobytych informacji oraz wykorzystując odlewy zwierzęcych stóp, zaprezentowanych wcześniej przez pracowników Nadleśnictwa, uczyli się jak rozpoznawać tropy, jak śledzić przebieg ścieżek poszczególnych gatunków, miejsca odpoczynku itd.

Dzikowska ścieżka ekologiczna poprowadziła także uczniów do leśnego paśnika, gdzie zimą, dzięki pomocy pracowników lasu, zwierzęta mogą znaleźć posiłek w trudnej dla nich porze roku.

Lekcja zakończyła się przy ognisku pod wiatą, gdzie można było posilić się własnoręcznie pieczoną kiełbaską z bułeczką.

Czas, który spędzili uczniowie na leśnej lekcji, z całą pewnością należy uznać za dobrze wykorzystany dla ich edukacji.


]kliknij tutaj[/url]


Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5