Kolędy i pastorałki w nowym roku

2015-01-15 11:40:35(ost. akt: 2015-01-15 15:44:19)

Autor zdjęcia: BT

Szczególnym koncertem, który miał miejsce 14 stycznia (pierwszego dnia Nowego Roku według kalendarza juliańskiego) w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, Górowo Iławeckie z całą pewnością wkroczyło na nowy etap rozwoju kulturalnego.
W środę, w godzinach popołudniowych przybyli do szkoły goście mieli okazję wysłuchać koncertu chóru oraz orkiestry symfonicznej połączonych sił Państwowej Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim oraz jej filii w Górowie Iławeckim. W repertuarze koncertu znalazły się kolędy i pastorałki wykonywane zarówno przez całą orkiestrę jak i zespoły kameralne.

Witając przybyłych na koncert gości pan Andrzej Bukowski, dyrektor PSM, podziękował także nauczycielom za jego przygotowanie oraz zorganizowanie. Szczególnie wyróżnił pana Oresta Ortyńskiego, który stworzył wspaniałe aranżacje przepięknych kolęd na chór i orkiestrę symfoniczną.

Koncert, który rozpoczął się od kolędy „Bóg się rodzi”, wykonanej przez zespół muzyki myśliwskiej poprowadziła pani Marzena Mierzejewska. Potem, po kolei, wystąpił chór, soliści i zespoły by na koniec połączyć się w dużą orkiestrę z chórem. Wzruszającym finałem było wspólne, razem z publicznością, wykonanie przepięknej kolędy „Cicha noc”.

Za wspaniałe przeżycia duchowe oraz niezwykłe wydarzenie kulturalne artystom i ich nauczycielom w imieniu publiczności podziękowanie na ręce dyrektora PSM złożyli Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka i Wójt Gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska Świtaj.

Bohdan Tchórz


]kliknij tutaj[/url]


Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5