Wertep w Górowie Iławeckim

2015-01-10 11:39:54(ost. akt: 2015-01-10 17:39:20)

Autor zdjęcia: BT

Niespodziewani, ale jakże mili i sympatyczni, goście zawitali do cerkwi greckokatolickiej w Górowie Iławeckim drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia (obchodzonych według kalendarza juliańskiego). Był to dziecięcy zespół religijno-folklorystyczny „Łemczatko” z Kałusza na Ukrainie.
Dzieci przyjechały do Górowa z „Wertepem” – przedstawieniem jasełkowym opowiadającym o narodzeniu się Syna Bożego.

Zgodnie z kanonem, w dramacie wzięły udział wszystkie potrzebne postaci. Byli tutaj Józef z Marią, pastuszkowie, aniołowie, król Herod, żołnierze, diabeł, śmierć, tradycyjny Żyd i inni.

Młodzi artyści z wielkim przyjęciem i niemałym kunsztem aktorskim grali swoje role uzupełniając poszczególne kwestie kolędami, pastorałkami i bożonarodzeniową poezją.

Występ gości z Ukrainy wiernym spodobał się bardzo albowiem nie było takich, kto by wyszedł przed zakończeniem przedstawienia, a poszczególne fragmenty występu przerywane były gromkimi brawami.

Za ciekawe przedstawienie i świąteczne życzenia od gości podziękował proboszcz ks. dziekan Jan Łajkosz.


Nowe wydanie "Gońca Bartoszyckiego" już gotowe. Od piątku w kioskach!


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5