Próbny sprawdzian szóstoklasisty

2014-12-17 20:23:12(ost. akt: 2014-12-17 20:25:17)

Autor zdjęcia: BT

Rankiem o godz. 9.00 w środę 17 grudnia uczniowie VI klas szkół podstawowych przystąpili do napisania próbnego testu na zakończenie szkoły, przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Na arkuszach przewidziane zostały zadania mające formę zamkniętą i otwartą. Wśród zamkniętych znalazły się zadania wyboru wielokrotnego (czyli typu prawda - fałsz, na dobieranie), a wśród zadań otwartych - zadania z luką, zadania krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Właściwy już sprawdzian szóstoklasiści napiszą 1 kwietnia 2015 roku.

Środowy sprawdzian obejmował język polski, matematykę i język obcy nowożytny. Podzielony został na dwie części. Na część pierwszą przewidziano 80 minut, natomiast na drugą 45.

Pierwsza część sprawdzianu sprawdzała wiadomości i umiejętności z języka polskiego i z matematyki, w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w konkretnym kontekście historycznym lub przyrodniczym.

Druga część egzaminu to był test z języka obcego. Do wyboru uczniowie mieli sześć języków nowożytnych: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski. Uczniowie, którzy wiosną przystąpią do sprawdzianu dla szóstoklasistów będą pierwszym rocznikiem, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego.

Zapisano w niej, że wszyscy uczniowie już od pierwszej klasy obowiązkowo uczą się języka obcego.
W czasie egzaminu językowego wykorzystane zostało nagranie, w którym lektor odczytywał tekst, a uczniowie na jego podstawie odpowiadali pisemnie na pytania.

W Górowie Iławeckim sprawdzian pisało 38 uczniów.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5