Górowscy strażacy w akcji. Na szczęście to były ćwiczenia

2014-09-27 10:57:53(ost. akt: 2014-09-27 11:06:45)

Autor zdjęcia: BT

Wczoraj, 26 września 2014 r. o godzinie 10 Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach otrzymało informację, że na piętrze budynku Przedszkola Miejskiego w Górowie Iławeckim wystąpiło intensywne zadymienie. Przeprowadzono ewakuację budynku.
Do akcji został skierowany zastęp z jednostki OSP w Górowie Iławeckim. Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że w pomieszczeniu gospodarczym na I piętrze budynku znajduje się małe źródło ognia. W bardzo krótkim czasie źródło ognia zostało zlokalizowane i ugaszone.

Na polecenie pani Jolanty Wirboł, dyrektorki Przedszkola Miejskiego przed przybyciem strażaków została zarządzona i przeprowadzona, zgodnie z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego, ewakuacja wszystkich osób znajdujących się w budynku.

Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Osobami ewakuowanymi byli nasi najmłodsi jak też personel przedszkola.

To były tylko ćwiczenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, próbną ewakuację powinna przeprowadzić każda instytucja użyteczności publicznej, nie rzadziej jak raz na dwa lata.

Strażacy po oddymieniu pomieszczeń pokazali sprzęt i zaprezentowali jego działanie przedszkolakom co sprawiło im wielką radość. Przedszkolaki zadeklarowali, że w przyszłości będą strażakami i będziemy mogli na nich liczyć.

Ćwiczebne zadanie, zarowno dyrekcja jak i personel przedszkola wykonały wzorowo, co świadczy o bardzo poważnym traktowaniu tematyki bezpieczeństwa pożarowego w tej instytucji.

Adam Ciosek
I Wiceprezes- Naczelnik
OSP Górowo Iławeckie


Najnowszy "Goniec Bartoszycki" czeka na Was w kioskach!

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5