Dożynki Gminno-Parafialne w Pieszkowie

2014-09-04 13:13:07(ost. akt: 2014-09-04 13:21:16)

Autor zdjęcia: Maria Duchnik

W ostatnią niedzielę sierpnia odbyły się Dożynki Gminno - Parafialne, połączone z Wakacyjnym Festynem Rodzinnym w Pieszkowie. Społeczność sołectwa, pod patronatem parafii rzymskokatolickiej p.w. św. Marii Magdaleny w Pieszkowie, nie pierwszy już raz zaprosiła gości z gminy, z regionu by wspólnie bawić się na letnim festynie, by podziękować za plony naszych pól.
W tym roku festyn parafialny połączono z dożynkami gminno - parafialnymi. Obchody dożynek w niedziele 31 sierpnia rozpoczęła msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. infułata Adolfa Setlaka.

Po mszy św. ks. proboszcz Leszek Wojcinowicz poprowadził uroczysty korowód na plac przy szkole podstawowej, gdzie oficjalnie rozpoczęto tegoroczne dożynki gmino – parafialne.

Atrakcji nie brakowało. Przy słonecznej pogodzie goście festynu mogli cieszyć podniebienie smakołykami przygotowanymi przez parafian: słodkimi ciastami, domowym chlebem ze smalcem, pysznościami z grilla. Były atrakcje dla najmłodszych i starszych.

W trakcie dożynek przeprowadzono liczne konkursy: tradycyjnie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, konkurs „Święto Chleba”, oraz Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Rozstrzygnięto również konkurs "Czysta i Estetyczną Wieś 2014" oraz wręczono medale "Zasłużony dla rolnictwa" – nadane przez Ministra Rolnictwa i rozwoju wsi oraz nagrody dla najlepszych hodowców bydła mlecznego w woj. warmińsko – mazurskim.

Prócz oficjalnych występów, zaplanowanych konkursów nie zabrakło oczywiście muzyki. Uczestnicy dożynek bawili się przy skocznych rytmach ludowych zespołów Kalina, Wojcieszanie oraz Rodnowianie.

Coś dla siebie usłyszeli również miłośnicy poezji śpiewanej, gdy na pieszkowskiej scenie zagościł zespół Czerwony Tulipan, oraz szant w wykonaniu Marcina Kaszubata.

Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo JORRGUS. Po występach nadszedł czas na tradycyjną wieczorną zabawę z tańcami.

W organizację imprezy zaangażowali się wszyscy mieszkańcy parafii. Środki finansowe na organizację festynu i dożynek w Pieszkowie zostały częściowo pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, a także od lokalnych sponsorów i darczyńców.

Wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania tak udanej zabawy serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny festyn za rok.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bocianiagminagorowoilaweckie

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Cygan #1479038 | 83.9.*.* 7 wrz 2014 14:04

  Pieszkowo OSP u siebie ostatnie miejsce tylko pogratulować jak dyktator was tam poustawiał

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Też moczymorda #1478712 | 89.228.*.* 6 wrz 2014 21:02

  Andrzej ma rację bo jeden radny całą uroczystość przesiedział w tzw.,, vipowskim namiocie " (ale vip śmiechu warte) bo musiał więcej zjeść i wypić jak zasponsorował

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. pieszkowo #1478546 | 5.60.*.* 6 wrz 2014 13:42

  ale tłumy... na scenie najwięcej a zdjęcie mieszkańców to gdzie?????

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Stasiu #1478026 | 5.185.*.* 5 wrz 2014 19:06

  wielki szacun. Drugie miejsce to nie w kij dmuchał.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Andrzej #1477199 | 79.185.*.* 4 wrz 2014 21:54

   Ja też tam byłem, wódeczki jak Władzio nie piłem, do domku sam bez pomocy żoneczki trzeźwiuteńki wróciłem, kaca na drugi dzień nie miałem.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5