Groźny wypadek w Surminach

2023-10-19 08:57:31(ost. akt: 2023-10-19 08:58:53)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Kierująca skodą nie zachowując bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechała na tył stojącej przed nią audi. 24-letnia kobieta kierująca skodą została przewieziona do szpitala.
Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że oba pojazdy jechały w kierunku Gołdapi. Kierująca audi 38-latka przed skrętem w lewo ustępowała pierwszeństwa pojazdowi jadącemu z naprzeciwka. Jadąca jako druga kierująca skodą 24-latka nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i wjechała w stojące na jezdni audi. W wyniku zdarzenia kierująca skodą doznała obrażeń w okolicy klatki piersiowej i została przewieziona do szpitala w Giżycku. Badania wykazały, że kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Obie panie były trzeźwe. Sprawca zdarzenia może liczyć na grzywnę od policjantów w wysokości od tysiąca złotych a w przypadku skierowania sprawy na drogę sądową maksymalna grzywna to nawet 30 tys. zł.

Przypominamy że zaczęła się jesień a to oznacza częstsze opady deszczu a nawet śniegu. Śliska nawierzchnia powoduje znaczne wydłużenie drogi hamowania i ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych. Dlatego warto zadbać o stan techniczny naszych pojazdów. Opony, światła czy czystość szyb w pojeździe znacznie ułatwi nam podróż. Pamiętajmy tez o dostosowaniu odległości od poprzedzających pojazdów oraz o prędkości na pogarszających się warunkach na drogowych.


KPP Gołdap

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5