Siatkarze SP 3 Gołdap zajęli 12. miejsce w Polsce

2023-06-21 00:41:04(ost. akt: 2023-06-21 13:20:51)

Autor zdjęcia: Łukasz Tarasiewicz

Sukces ten udało się osiągnąć podczas Finału Krajowego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej "Czwórek" Chłopców w Głuchołazach.
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi 12 w Polsce. Ogromne gratulacje dla Mikołaja Rawinisa, Tomasza Pańczuka, Oliwiera Żbikowskiego, Michała Sadowskiego, Bartosza Klisza, Nikodema Juklewicza, Tymoteusza Kołodziej, Juliusza Buraczewskiego, Dawida Jaźwińskiego i Radosława Rzędziana. Podopieczni Łukasza Tarasiewicza walczyli na parkiecie hali "Banderoza" z dużo wyższymi chłopcami jak tygrysy mierząc się z najlepszymi w Polsce. Toczyli wyrównane pojedynki z drużynami z Wrocławia, Nysy, Krakowa, Sulechowa, Białej Podlaskiej, Tomaszowa Mazowieckiego, Gdańska, Bydgoszczy i Rzeszowa. Mieli nawet kilka piłek setowych w górze, ale nie udało się.

— Jestem z Was bardzo dumny. Na pewno sukcesem jest już udział w Wielkim Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Szkolnego i możliwość przeżycia dla tych młodych siatkarzy niesamowitej przygody w oddalonych ponad 700 km Głuchołazach. A to zasługa nie tylko zawodników, trenera, czy rodziców, a i tych którzy bardzo wsparli nasz wyjazd do Głuchołazów finansowo — przyznaje trener Łukasz Tarasiewicz.

Organizatorem Finału Polski był Wrocławski Szkolny Związek Sportowy i Kompleks Turystyczny "Sudety" Ośrodek Banderoza w Głuchołazach.

Łukasz Tarasiewicz, opr. tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5