Kolejny sukces policyjnego siłacza z Gołdapi

2023-04-04 13:30:00(ost. akt: 2023-04-05 14:23:25)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Siłacz z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zaledwie kilka dni po Mistrzostwach Polski w Zalesiu stanął na podium w kolejnych zawodach, tym razem Mistrzostwach Europy w Siedlcach.
W dniach 18-19 marca w Zalesiu odbywały się XIV mistrzostwa Polski w następujących dyscyplinach: trójbój siłowy RAW, przysiad ze sztanga z tyłu, wyciskanie leżąc RAW, martwy ciąg oraz wyciskanie leżąc MONSTER. Policjant Wydziału Kryminalnego KPP w Gołdapi st. sierż. Karol Prawdzik został mistrzem Polski

Gołdapianin nie miał sobie równych w wyciskaniu leżąc zdobywając złoty medal. Zdobył także złoto w martwym ciągu oraz srebro w kategorii open w trójboju siłowym. W trzech konkurencjach osiągnął kolejno wyniki: przysiad ze sztanga 230kg, wyciskanie leżąc 200 kg, martwy ciąg 280 kg co dało łączny wynik w trójboju siłowym 710kg w kategorii do 125 kg co dało mu 1. miejsce służb mundurowych i 2 w kat. Open. Jego ciężka praca zaowocowała sukcesem dla całej Reprezentacji Polskiej Policji. Jako formacja Policja wywalczyła 1. miejsce drużynowe na mistrzostwach Polski służb mundurowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Gołdapski atleta nie dał sobie czasu na odpoczynek po Mistrzostwach Polski w tróboju w Zalesiu. Zaledwie kilka dni po uzyskaniu tytułu mistrza Polski stanął na podium podczas Mistrzostw Europy w trójboju siłowym federacji xpc, które odbyły się w dniach 22-26 marca w Siedlcach. Podczas mistrzostw odnotowano rekordową ilość uczestników z krajów Europy. W rywalizacji sportowej st. sierż. Karol Prawdzik osiągnął rekordowe wyniki. W konkurencji przysiadu ze sztangą z tyłu: 240 kg, w wyciskaniu leżąc: 205 kg oraz w martwym ciągu: 285 kg. Łączny wynik to 730 kg, a więc o 20 kg większy niż tydzień wcześniej w Zalesiu. Dzięki wybitnym wynikom gołdapski funkcjonariusz zajął 1. miejsce w kategorii służb mundurowych do 125 kg oraz 4 miejsce ze wszystkich mundurowych w Europie.