Policyjny pościg ulicami miasta

2023-03-23 10:20:50(ost. akt: 2023-03-23 10:24:18)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Przerażeni piesi musieli uciekać przed pędzącym pojazdem.
We wtorek, 21 marca, około godziny 10:45 na Placu Zwycięstwa w Gołdapi uwagę policjantów drogówki przykuł osobowy citroena. Kierowca tego auta nie korzystał w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi postanowili więc zatrzymać kierującego do kontroli drogowej.

Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zareagował. Następnie zjechał na parking gdzie swoimi niebezpiecznymi manewrami wystraszył uciekających pieszych. Po wyjechaniu z parkingu kontynuował ucieczkę ulicami miasta, stwarzając realne niebezpieczeństwo w pobliżu przejścia dla pieszych przy jednej ze szkół podstawowych. Dodatkowo wyprzedzał inne pojazdy na kolejnych przejściach i skrzyżowaniach — relacjonuje asp. szt. Cezary Wojnowski, asystent Zespołu do Spraw Dyscyplinarnych, Kadr i Szkolenia KPP w Gołdapi.

W pościg natychmiast włączyły się inne policyjne załogi będące służbie. Zdecydowana i skoordynowana reakcja mundurowych doprowadziła do zablokowani mu drogi i uniemożliwiła dalszą ucieczkę. Policjanci obezwładnili mężczyznę, który prosto z ulicy trafił do policyjnego aresztu.

Pojazd został zabezpieczony, a w trakcie jego przeszukanie funkcjonariusze znaleźli torebkę z żółtym proszkiem. Technik kryminalistyki zabezpieczył substancję do dalszych szczegółowych ekspertyz. Długą listę popełnionych wykroczeń, której dopuścił się amator szybkiej jazdy podsumowali policjanci drogówki.

Za wszystkie naruszenia 32-latek otrzymał mandaty karne na łączną sumę 10 tys. zł oraz na jego kontro zapisanych zostanie 46 punktów karnych. Ponadto czeka go jeszcze sprawa karna za przestępstwo ucieczki przed pościgiem prowadzonym przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego. Za co grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Gołdap

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5