Miał przy sobie 100 g amfetaminy

2023-03-16 12:56:24(ost. akt: 2023-03-16 12:59:05)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z nich przewoził wagę oraz blisko 100 gram amfetaminy. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy.
Do zdarzenia doszło w niedzielę 5 marca. Wtedy to patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej osobowego opla. Kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu oleckiego, który przewoził troje pasażerów.

— Nerwowe i nienaturalne zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie mundurowych. Podczas legitymowania jednego z pasażerów funkcjonariusze znaleźli wagę elektroniczną oraz torebkę z białym proszkiem. Następnie po wylegitymowaniu oraz przeszukaniu, pojazd którym podróżowali, został zabezpieczony na policyjnym parkingu — relacjonuje asp. szt. Cezary Wojnowski, Asystent Zespołu do Spraw Dyscyplinarnych, Kadr i Szkolenia KPP w Gołdapi.

Trzej młodzi mężczyźni w wieku od 21 do 28 lat prosto z ulicy trafili do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Wstępna analiza wykazała, że 22-latek posiadał amfetaminę. Policjanci wydziału kryminalnego wszczęli w tej sprawie policyjne dochodzenie.

Dotychczas zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 22-letniemu Jakubowi B. Dodatkowo decyzją prokuratora został zastosowany wobec niego dozór policyjny. Śledczy nie wykluczają jeszcze kolejnych zarzutów.

KPP Gołdap

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5