W Pogorzeli znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej

2023-01-28 11:44:54(ost. akt: 2023-01-28 11:45:31)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

Gołdapscy policjanci zabezpieczyli znalezisko oraz pobliski teren do czasu pojawienia się saperów. Przypominamy, że mimo upływu lat takie znaleziska wciąż są groźne.
W czwartek kilka minut po godzinie 8:00 dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie leśnym w Pogorzeli znajduje się niewybuch. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany policjant rozpoznania pirotechnicznego, który potwierdził, że jest to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Policjant przekazał szczegółowe informacje dla patrolu saperskiego z Jednostki Wojskowej w Giżycku, który jeszcze tego samego dnia podjął pocisk. Do czasu zabrania pocisku przez saperów funkcjonariusze gołdapskiej komendy zabezpieczali miejsce, aby żadna z postronnych osób nie miała do niego dostępu.

Przypominamy, aby w sytuacji znalezienia niewybuchu nie odkopywać go, nie dotykać i nie przemieszczać. Miejsce znalezienia pocisku należy zabezpieczyć przed dostępem innych osób i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku odpowiednim służbom.

KPP Gołdap

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5