Ponad 70 wykroczeń w trzy dni

2023-01-24 23:03:12(ost. akt: 2023-01-24 23:26:03)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W miniony weekend po raz kolejny mundurowi zwrócili szczególną uwagę na kierowców lekceważących obowiązujące ograniczenia drogowe. Ponadto pracowali na miejscu zdarzenia drogowego oraz ujawnili osobę poszukiwaną w trakcie kontroli drogowej.
Podczas ostatnich trzech dni gołdapscy policjanci skontrolowali łącznie około 300 uczestników ruchu drogowego oraz ujawnili ponad 70 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym oraz blisko 20 wykroczeń o charakterze porządkowym. Mundurowi w 60 przypadkach zdecydowali o zakończeniu kontroli drogowej poprzez nałożenie mandatu karnego, dziewięciu uczestników ruchu drogowego zostało pouczonych, natomiast wobec dwóch osób sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Wśród ukaranych mandatowo osób znalazło się również czterech pieszych. Nadzór nad ruchem drogowym to także zwrócenie szczególnej uwagi na stan techniczny pojazdów. Mundurowi w miniony weekend zatrzymali 2 dowody rejestracyjne pojazdów, które nie posiadały wymaganego badania technicznego lub wskazywały, że ich stan może zagrażać porządkowi lub bezpieczeństwo w drodze.

Miniony weekend to również obsługa kilku kolizji.

— Do najgroźniejszego zdarzenia drogowego doszło w sobotę około godziny 9:00. Wtedy to oficer dyżurny gołdapskich policjantów otrzymał informację, że w Gołdapi na ulicy Kolejowej samochód osobowy potrącił rowerzystę — relacjonują gołdapscy policjanci.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Funkcjonariusze pracujący na miejscu tego zdarzenia ustalili, że 42-letni kierujący osobową toyotą wyprzedał 11-letniego rowerzystę, wtedy nastolatek stracił panowanie nad prowadzonym rowerem i zjechał do osi jezdni. W wyniku tego zdarzenia doszło do potrącenia cyklisty. 42-letni kierujący autem był trzeźwy i podróżował sam. Rowerzysta nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Natomiast w niedzielę po godzinie 23:00 gołdapscy policjanci podczas patrolu miasta, na ulicy Wąskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Suzuki. W trakcie legitymowania okazało się, że kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdami mechanicznymi. To jednak nie było jedyne przewinienie mężczyzny. Policjanci ustalili, że 30-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Gołdapianin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

KPP Gołdap, opr. tom

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5